Techinside Google News
Techinside Google News

Türk Hackerlar 200 milyon iCloud hesabını silecek

- Advertisement -

Yeni bir hacker grubu, 300 milyon iCloud adresini ele geçirdiklerini iddia etti ve Apple’dan fidye talep etti.

Hacker’lar, istedikleri ödeme 7 Nisan’a kadar yapılmazsa, 200 milyon iCloud hesabını random olarak sileceklerini ve kullanıcı verilerini geri dönülmeyecek şekilde yok edeceklerini iddia ediyorlar.

Hacker’ların kendilerine Turkish Crime Family ismini vermesi de olayın diğer ilginç yönü. Hacker’ların gerçekten Türkiye vatandaşı olup olmadığı bilinmiyor ancak Apple’dan 75 bin dolar fidye istiyorlar. Elbette fidyeyi “banka hesaplarına” EFT olarak değil, Bitcoin veya Etherium olarak talep ediyorlar. Hacker’lar ayrıca 100 bin dolar değerinde iTunes hediye şifresi karşılığında da Apple ile anlaşabileceklerini söylüyorlar.

Turkish Crime Family’in, iddialarını ispatlamak için Apple’a bir video gönderdikleri ve diledikleri iCloud hesabını silebildiklerini gösterdikleri söyleniyor. Ayrıca, Apple güvenlik takımındaki bir görevlinin hesabına silerek, iddialarında ciddi olduklarını gösterdikleri de iddia ediliyor.

Apple ise şimdilik konu hakkında açıklama yapmış değil ancak iddialar doğruysa ve Apple ödeme yapmayı redderse, 7 Nisan’da 200 milyon kişinin iCloud’daki verileri silinme riski bulunuyor. Dolayısıyla, eğer iCloud hesabınızda önemli verileriniz bulunuyorsa, başka bir mecrada yedeklemenizi tavsiye ediyoruz.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:10:19

Çip krizi ne zaman bitecek? 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir