Türk Olimpiyat Takımı için hashtag’ler belli oldu

0

Türkiye, spor alanındaki başarılarını dünyaya taşımaya devam ediyor. 5-21 Ağustos 2016 tarihleri arasında Brezilya’nın ikinci en büyük kenti olan Rio de Janeiro’da düzenlenecek olan olimpiyat oyunlarına 105 Türk sporcu katılacak.

Ülkemizin bu yıl olimpiyatlara katılımda göstermiş olduğu başarı ve özellikle olimpiyat takımımızda yer alan genç ve gelecek vadeden sporcuların çokluğu, ilerleyen yıllarda olimpiyatlardaki başarı grafiğimizin yükselmeye devam edeceğinin göstergesi oluyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın desteğiyle harekete geçirilen proje kapsamında Türkiye’nin önde gelen isimleri bir araya gelerek, her biri kendi alanında dünya çapında büyük başarılara imza atan sporcularımıza destek veriyor. Spor, sanat, televizyon ve medya camiasından çok sayıda ünlü isim olimpiyat ruhunu paylaşmak ve bu önemli süreçte olimpiyatlara katılacak sporcularımıza destek olmak için bir araya geliyor.

2000 Sydney Olimpiyatları ve 2004 Atina Olimpiyatları’nda 10 branşta ve son olarak 2012 Londra Olimpiyatları’nda 16 branşta mücadele eden Türkiye, olimpiyatlardaki başarı alanını gittikçe genişletiyor. 2016 Rio Olimpiyatları’nda toplam 28 branşta mücadele verilecek. Turkcell’in de 2016 Rio Olimpiyatları’nda destek verdiği olimpiyat sporcularımız büyük bir başarıya imza atarak 21 branşta birden mücadele etmeye hazırlanıyor.

Ülkemizin mücadele edeceği branşlar arasında yıllardır büyük başarılara imza attığımız güreş ve halter gibi branşların yanı sıra, ilk kez katılacağımız tenis, modern pentatlon, kano ve kürek gibi yeni branşlar da yer alıyor.

Olimpiyat tarihimizde ilk

2016 Rio Olimpiyatları, Türkiye adına olimpiyatlara katılım anlamında pek çok gurur verici gelişmeye ev sahipliği yapıyor. 17 yaşındaki Tutya Yılmaz, Türkiye’yi Olimpiyatlarda temsil eden en genç jimnastikçi olacak. Olimpiyat takımımızda yer alan en genç sporcumuz, 17 yaşındaki Mete Gazoz ise Rio Olimpiyatları’nda okçuluk branşında mücadele etmeye hazırlanıyor. Bu başarılarla ülkemiz olimpiyatlarda genç ve gelecek vadeden sporcularıyla öne çıkıyor.

Göğsümüzü kabartan bu gelişmelerin yanı sıra, jimnastik branşında 108 yıl sonra ilk kez Türkiye adına bir erkek sporcunun katılacak olması dikkat çekiyor.

Türkiye’nin bu sene olimpiyatlara katılımda gösterdiği bu gurur verici tablo, sporun her alanında başarılarımızın artmaya devam edeceğinin ve umut dolu yarınların müjdecisi oluyor.

Olimpiyat takımımıza destek için sosyal medya etiketleri: #tekbayraktekyürek #teamTürkiye #teamTR #olimpiyatruhu #rio2016

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>