Türk Telekom Avrupa’dan vazgeçmiyor

0

Türk Telekom,  Avrupa Telekomünikasyon Operatörleri Birliği’nin Yönetim Kurulu Üyeliğine ikinci kez seçildi. Geçtiğimiz günlerde Avrupa için «Dijital Düşün» gündemini duyuran ETNO, Avrupa’da regülasyonu ve üyeleri için ticari ortamı şekillendiriyor. ETNO’dan alınan bu güvenoyu Türk Telekom’un uluslararası arenadaki liderliğinin kanıtı oldu.

“Avrupa’da telekomünikasyon sektörünü şekillendirenler arasında bir Türk şirketi olması büyük önem taşıyor”

Türk Telekom CEO’su Rami Aslan, şirketin Avrupa Telekomünikasyon Sektöründe söz sahibi olmasının önemine değinerek, “Türk Telekom ailesinin, Avrupa kıtasının telekomünikasyon alanındaki politikasını şekillendiren şirketler arasında yer alması, Türkiye adına taşıdığımız çok kıymetli bir sorumluluk. Türk Telekom, sadece Avrupa’da değil GSMA ve SAMENA gibi küresel ve bölgesel platformlarda da aynı anda söz sahibi olan tek Türk şirket olarak önemli bir rol üstleniyor” dedi.

Avrupa önümüzdeki beş yıl içinde dijital dönüşümde 3 trilyon Avro’luk yatırım hacmine ulaşacak

Aslan, internetin beraberinde getirdiği rekabet ve telekomünikasyon sektörünün çok segmentli yapısı karşısında, gelecek için yeni bir ekonomik model ihtiyacı doğduğunun altını çizerek şunları söyledi: “Avrupa’nın dijital dönüşümü için yapılacak yatırımların yaklaşık 3 trilyon Avro’luk bir ekonomi yaratacağı tahmin ediliyor. Bu hem Türkiye hem de Avrupa telekomünikasyon sektörü için çok büyük bir fırsat ve parlak bir geleceği tarif ediyor. Türkiye’nin en değerli markası olarak ülkemizin dijital dönüşümünü gerçekleştirmeyi önceliğimiz olarak belirledik. Bu hedefle ilerlerken uluslararası yeni iş modelleri ve yaklaşımları geliştirmeye devam edeceğiz.”

ETNO Yönetim Kurulu Başkanı Luigi Gamberdella: “Türkiye ve Türk şirketleri daha güçlü bir Avrupa geleceği resminde yer almalı”

Bölgedeki yetkinliği ve etkisiyle Türk Telekom’un tekrar seçilmesinden dolayı memnuniyet duyduklarını belirten ETNO Yönetim Kurulu Başkanı Luigi Gamberdella “ETNO temsili AB sınırlarının ötesine geçiyor. Türk Telekom’un yönetim kuruluna tekrar üye olarak seçilmesinden memnuniyet duyuyoruz; Çok değerli katkıları sektörümüzün geleceği ve politikalar hakkında daha etraflı bir bakış açısını benimsememize yardımcı oluyor. Türkiye ve Türk şirketleri daha güçlü bir Avrupa geleceği resminde yer almalıdır” dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>