Türk Telekom denizaltından fiber çekti

0

Türk Telekom, Gökçeada’da yaşayan insanlar için mobil ve sabit hat internet kullanıcıları için denizaltından fiber optik kablo çekti.

Türk Telekom denizaltından Gökçeada’ya fiber döşedi

Türk Telekom, Gökçeada’ya, hem evde internet abonelerine hem de mobil abonelerine en iyi hizmeti verebilmek için, denizaltından fiber kablo döşedi. Kabatepe’den Gökçeada Kuzu Limanı arasına döşenen fiber kablo 27 kilometre uzunluğa sahip.

Kalabalık merkezlerde kaybolmaya son

Üç ayda tamamlanan proje sonunda ana karayla bağlantı hızı ve kapasitesi artırılan Gökçeada’da ikamet eden sabit internet ve mobil abonelerinin hizmet kalitesi bu şekilde daha iyi seviyelere taşınacak. Sabit internet abonelerinin dosya yükleme ve indirme hızları daha da iyileşirken, mobil Türk Telekom aboneleri ise çok daha iyi 4.5G deneyimi yaşayacaklar.

türk telekom

Dünyanın en önemli ve yüksek kapasiteli denizaltı veri hatlarından birini inşa eden SEA-ME-WE-5 konsorsiyumuna üye ilk ve tek Türk şirket olan ve 17 ülkenin denizaltından fiberle bağlanmasına önayak olan Turk Telekom deniz altı fiber uzmanlığını bu kez de Gökçeada halkının hizmetine sundu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>