Türk Telekom ve Huawei geleceğin mühendislerini yetiştiriyor

0

Türk Telekom’un çalışanlarının gelişimine destek vermek üzere faaliyet gösteren kurumsal okulu Türk Telekom Akademi’nin, Huawei Akademi ile yaptığı işbirliği çerçevesinde hayata geçirdiği “Türk Telekom Future Networks (Yeni Nesil Şebekeler) Sertifika Programı”, ikinci dönem mezunlarını verdi.

Geçtiğimiz günlerde Çin’in Hangzhou kentinde düzenlenen sertifika töreni; Türk Telekom Teknoloji Grubu Operasyon Direktörü Nazım Efe, Türk Telekom Akademi Teknik Fonksiyonlar Gelişim Grup Müdürü Doğan Özmen, Huawei Akademi Direktörü Yücel Aslanbaş, Huawei Türkiye Türk Telekom Grup Direktörü Bülent Koca ve Huawei Kurumsal Pazarlama İletişim Direktörü Mine Zaim’in katılımlarıyla gerçekleştirildi.
Türk Telekom’un müşterilerine en üst seviyede memnuniyet deneyimi yaşatmak ve olası teknik problemleri önceden analiz ederek, proaktif çözümler üretmek amacıyla hayata geçirdiği Future Networks (Yeni Nesil Şebekeler) Sertifika Programı, geleceğin mühendislerini yetiştirme hedefiyle özel olarak tasarlandı.

Bir yılda tamamlanan program, TEGEP Öğrenme ve Gelişim Ödülleri 2015’te de “En İyi Eğitim Teknolojileri Uygulaması” ödülüne layık görülmüştü.
Çin’de iki haftalık özel eğitim

Türk Telekom Akademi ve Huawei Akademi’nin 6 aylık bir ön hazırlık sonrası hayata geçirdiği sertifika programında, takım lideri ve uzman seviyesindeki 16 çalışan, 35 günlük eğitim programını başarıyla tamamladı.

Türk Telekom çalışanları program boyunca, sınıf eğitimleri, çevrimiçi testler, e-öğrenme modelleri, mentor eşliğinde iş başı uygulama süreci ve teknoloji çalıştayı ile yetkinliklerini geliştirdiler. Çin’de iki hafta geçirerek operatör ziyaretleri de gerçekleştiren Türk Telekom çalışanları, bu program ile sahip oldukları tecrübe ve bilgi birikimini; uçtan uca uygulama, karmaşık problemlerin simülasyonları ve optimizasyon pratikleriyle geliştirme imkânı buldu.

Katılımcılar, Çin’deki Huawei Eğitim Merkezi’nde, Türk Telekom’un şebeke topolojisine uygun olarak kurulan bir simülasyon üzerinden eğitimlerini tamamladı. Eğitimler, Huawei’nin Hangzhou ve Shenzhen’deki 180 sınıf ve 12 teknik laboratuvar ile 400’den fazla eğitmenden oluşan küresel eğitim merkezinde gerçekleşti.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>