Türk Telekom, yangınla mücadeleye destek veriyor

0

Türk Telekom

Ülkemizde günlerdir süren orman yangınları için topyekûn bir dayanışma gerçekleştirilirken; Türk Telekom da bu konuda vereceği destekleri kamuoyu ile paylaştı.

Şirketin CEO’su Ümit Önal, vatandaşların birbirleriyle kesintisiz iletişimini sağlamak için titiz bir çalışma yürüttüklerini söylerken; aynı zamanda bu nedenle oluşabilecek zararların engellenmesi ve hasarların telafi edilebilmesi için bütün imkanlarını seferber ettiklerini dile getirdi.

Türk Telekom Arama Kurtarma Ekibi, AFAD’ın yanında

Konuşmasına, hayatını kaybeden vatandaşlarımız, tahrip olan bitki örtüsü, hayvanlarımız ve o ekosistem içinde nefes alıp veren tüm canlılar için büyük üzüntü duyduğunu dile getirerek başlayan Önal, herkesi yasa boğan yangınlar nedeniyle kaybettiğimiz canlar için Allah’tan rahmet diledi. Türk Telekom olarak AFAD koordinasyonuyla yangınla mücadeleye destek çalışmalarını şu cümleler ile aktardı:

“İnsanımız yangınla mücadelede gece gündüz demeden büyük özveriyle çalışıyor. Biz de Türk Telekom Arama Kurtarma Ekibimiz (TTAKE) ile AFAD koordinasyonuyla yangınla mücadeleye destek olmaya çalışıyoruz. Son derece kritik ve insani bir görevi yerine getirmek üzere merkez ekip ve buna ek olarak 11 bölgemizden gönüllülük esasıyla bir araya gelen TTAKE üyesi arkadaşlarımızla ne kadar gurur duysak az. Bu dayanışma, hizmet aşkımızı daha da pekiştirirken iletişimin ne kadar hayati olduğunu bir kez daha gözler önüne seriyor. Türkiye’nin iletişim altyapısının kurucusu ve geliştiricisi Türk Telekom olarak vatana hizmeti varlığımızın aslî unsuru olarak görüyoruz.

Bizim için teknoloji insana, topluma, doğaya iyilik ve fayda olarak dönüyorsa değerli. O nedenle, telekom sektörü olarak elimizdeki bütün imkânları halkımızın hizmetine sunmak millî sorumluluğumuzdur. Hizmetlerimiz, bu güzel vatanı bir arada tutmaya devam edecekse anlamlı. Tüm kalbimiz ve dualarımızla afet bölgesindeki vatandaşlarımızın yanındayız.

Geçmiş olsun Türkiye.”

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>