Türk Telekom’da organizasyonel yeniden yapılanma

0

Ümit Önal’ın atanmasının ardından Türk Telekom’da çeşitli fonksiyonlar birleştirildi ve yeni yöneticiler atandı

 Ümit Önal’ın 1 Ağustos’ta Türk Telekom’a yeni CEO olarak atanmasının ardından şirket yapısında organizasyonel değişikliklere gidildi. Türk Telekom’a değişikliklere ilişkin Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) bir açıklama yayımladı. KAP’taki açıklamaya göre, İnsan Kaynakları, Regülasyon ve Destek Genel Müdür Yardımcılığı, Hukuk Genel Müdür Yardımcılığı ve Satınalma Ve Tedarikçi Yönetimi birimleri yeniden yapılandırıldı.

KAP’ta verilen bilgide yeniden yapılandırma aşağıdaki şekilde açıklandı:

-İnsan Kaynakları, Regülasyon ve Destek Genel Müdür Yardımcılığı’nın yönettiği Regülasyon fonksiyonu Hukuk Genel Müdür Yardımcılığı ile birleştirilerek Hukuk ve Regülasyon Genel Müdür Yardımcılığı oluşturuldu.

-İnsan Kaynakları, Regülasyon ve Destek Genel Müdür Yardımcılığı’nın yönettiği Destek Hizmetleri fonksiyonu, mevcutta CEO’ya raporlayan Satınalma ve Tedarikçi Yönetimi Direktörlüğü ile birleştirilerek Destek Hizmetleri ve Satınalma Yönetimi Genel Müdür Yardımcılığı adıyla yeni bir birim oluşturuldu.  Destek Hizmetleri ve Satınalma Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı ise olarak mevcutta İstanbul Bölge Müdürü olarak görevini yürütmekte olan Mehmet Beytur atandı.

-İnsan Kaynakları, Regülasyon ve Destek Genel Müdür Yardımcılığı’nın yönettiği İnsan Kaynakları fonksiyonu İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcılığı adı altında oluşturuldu. İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcılığı’na Destek Hizmetleri ve Satınalma Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Beytur vekalet edecek.

 Şirketin açıklamasında Türk Telekom International’daki yeniden yapılanmaya da yer verildi. Buna göre, Türk Telekom International Grubu Genel Müdürü Mehmet Candan Toros görevinden ayrıldı. Önceki yapıda İnsan Kaynakları, Regülasyon ve Destek Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışan Şükrü Kutlu Türk Telekom International Grubu Genel Müdürü görevine getirildi.

Kerem Fındık

Yaklaşık 14 yıllık dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyorum. Okuma, araştırma ve yazmayı seviyorum. Girişimcilik ve yeni teknolojiler ilgilendiğim alanların başında yer alıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>