Türk Telekom’da üst düzey atamalar

0

Türk Telekom’da İK, hukuk ve risk yönetimi bölümlerinde üç üst düzey atama gerçekleşti

Türk Telekom’da 5 Aralık itibarıyla üst düzey atamalar yapıldı. Şirketin Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yaptığı açıklamaya göre, Mehmet Emre Vural, Türk Telekom İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı. 1990 yılında Kara Harp Okulu’ndan Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak mezun olan Mehmet Emre Vural, kariyerine Kraft Foods’da başladı. 2002 yılında Ülker Grubuna katılan Vural, burada işe alım müdürlüğü, İK iş ortaklığı, Uluslararası Operasyonlar Direktörü ve Yıldız Holding İK Direktörlüğü görevlerinde bulundu. 2012 yılında Matlı AŞ’de yönetim kurulu üyesi ve genel müdür olarak görev yaptıktan sonra, 2014 yılından itibaren Destek Holding CEO’su olarak çalıştı. Bu arada, bu pozisyona 24 Eylül’de KAP’ta yer alan açıklamada Mehmet Beytur’un vekalet ettiğini not edelim. Beytur şirkette şu an Destek Hizmetleri ve Satınalma Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı görevini sürdürüyor.

Hukuk ve Regülasyon Bölümü, Uğur Nabi Yalçın’a emanet

Türk Telekom’daki diğer bir atama da hukuk ve regülasyon tarafında gerçekleşti. KAP’ta yer alan duyuruda, Uğur Nabi Yalçın’ın Hukuk ve Regülasyon Genel Müdür Yardımcısı olarak atandığı ifade edildi. Uğur Nabi Yalçın İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Mezunu olup, 1997’de Migros Türk’te avukat olarak mesleğe başladı. 1998 ile 2007 yılları arasında bağımsız denetim ve yeminli mali müşavirlik şirketi BDO Denet Yönetim Danışmanlığı Yeminli Mali Müşavirlik’te avukat ve hukuk müşaviri olarak çalıştı. 2007 ile 2015 yılları arasında Aktif Yatırım Bankası Hukuk Baş Müşaviri olarak görev alan Yalçın, 2015 yılından beri serbest avukat olarak meslek hayatına devam ediyordu. Uğur Nabi Yalçın bu göreve Eylül ayından bu yana vekalet eden Yakup Öztunç’un yerine getirildi. Yakup Öztunç ise LinkedIn’deki profiline göre 1998’den bu yana Türk Telekom’da çalışıyordu. Öztunç en son Türk Telekom Hukuk ve Regülasyon Genel Müdür Yardımcısı idi.

Kurumsal risk yönetim direktörlüğü yeniden yapılandırıldı

Türk Telekom’daki diğer değişiklik ise kurumsal risk yönetim direktörlüğünün yeniden yapılandırılması oldu. Bu kapsamda iş sürekliliği ve kriz yönetiminden sorumlu olmak üzere Genel Müdür’e bağlı Kurumsal Risk ve İş Sürekliliği Başkanlığı oluşturuldu. Kurumsal Risk ve İş Sürekliliği Başkanı olarak ise Kurumsal Risk Yönetimi Direktörü Ali Gürsoy atandı.  Ali Gürsoy Bilkent Üniversite İşletme Fakültesinden 1993 yılında mezun oldu ve 1995 yılında Şişecam Grubunda uzman yardımcısı olarak başladığı çalışma hayatına Esbank’ta pazarlama bölümünde uzman olarak devam etmiştir. ABD’de ATB Consulting ve Aragon Asset Management firmalarında sırasıyla Finansal Analist ve Finansal Risk Müdürü olarak çalıştı. 2006 yılında Türkiye’ye dönen Ali Gürsoy, RiskTürk Finansal Yazılım firmasında genel müdür yardımcısı olarak 5 yıl süre ile görev aldı.  2011’den itibaren Türk Telekom Grubunda Kurumsal Risk Yönetimi Direktörü olarak görev yapan Gürsoy, 2018 yılında Assistt AŞ’ye finanstan sorumlu genel müdür yardımcısı olarak atanmış olup iki görevi beraber yürütüyor.

 

Kerem Fındık

Yaklaşık 14 yıllık dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyorum. Okuma, araştırma ve yazmayı seviyorum. Girişimcilik ve yeni teknolojiler ilgilendiğim alanların başında yer alıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>