Türk yatırımcılar Bitcoin sitesini ziyaret ediyor

0

Türk yatırımcılar Bitcoin

CobraBitcoin tarafından yapılan bir açıklamaya göre, Türk yatırımcılar Bitcoin sitesini daha fazla ziyaret etmeye başladı. Özellikle son dönemde, trafiklerde ciddi bir artış yaşandı.

Türk yatırımcılar Bitcoin mi alıyor?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ekonomik savaş olarak tanımladığı Türkiye ve ABD arasındaki gerilim devam ediyor. Türk Lirası’nın dolar karşısında dalgalanmalar yaşaması da yatırımcıları farklı alanlara yönlendiriyor. Bitcoin sektöründeki önemli hesaplardan biri olan CobraBitcoin, son dönemde Türk ziyaretçi sayısındaki artışa dikkat çekti.

CobraBitcoin’in Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamaya göre, bitcoin.org internet sitesine giren Türk kullanıcı sayısında yüzde 42 oranında artış yaşandı. Bitcoin’in popülerliğinden dolayı artış yaşanması oldukça normal. Ancak bunun neredeyse yarı yarıya artış gerçekleşmesiyle, Türk yatırımcıların bu alana yöneldiğini söyleyebiliriz.

Son dönemde büyük bir düşüş yaşayan Bitcoin, 6,439 dolar yani şu anki kur ile 39,138 dolar seviyelerine kadar geriledi. Buraya tıklayarak kripto para birimlerini anlık olarak takip edebilirsiniz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>