Türk yatırımcılar Silikon Vadisi’nden dünyaya açılacak!

0

venture

500 Startups ve Stanford Üniversitesi ile birlikte Silikon Vadisi’nde gerçekleştirilecek “Venture Capital Unlocked: Secrets of Silicon Valley Investing” eğitimleri kapsamında katılımcılar, konusunda uzmanlardan melek/VC yatırımcılık eğitimi alacak. Stanford akademisyenleri, Dave McClure başta olmak üzere 500 Startups kurucularının da aralarında bulunduğu eğitmen kadrosu ile 8-19 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek olan etkinlik için Türkiye adına 5 kişilik özel kontenjan ayrıldı.

Programda katılımcılar, iç görülerden ve doğru araçlardan faydalanarak dealflow oluşturma, Tim Draper gibi yatırımcılık dünyasının en önemli isimleriyle tanışma, Google Ventures ve Andreesen Horowitz’i ziyaret etme ve 500 Startups Preview ile Demo Day’e katılma fırsatı yakalayacak. Ayrıca Türkiye’den gelen katılımcılar, yatırımcı ve eğitmenlerle birlikte Silikon Vadisi’nde zaman geçirirken, gerçek zamanlı vaka analizleri ile çalışarak girişimcilerin sunumlarını değerlendirecek ve en önemli metrikler hakkında derinlemesine bilgi sahibi olabilecek.

500 Startups kurucularından Dave McClure, konuyla ilgili olarak; “Türkiye girişimcilik ve yatırımcılık ekosisteminin gelişmesine katkıda bulunmak; Silikon Vadisi ile Türkiye arasında köprü oluşturmak için zamanımızı ve tüm kaynaklarımızı her zaman sonuna kadar açacağız. Sağlıklı bir ekosistem gelişimi için Türkiye’den başarılı girişimci çıkarmak kadar, başarılı yatırımcılar çıkması gerekiyor. 5 sene içinde sistematik bir şekilde 1500 yatırım yaptık ve öğrendiklerimizi Türk yatırımcılarla paylaşmak istiyoruz.” dedi.

500 Startups İstanbul fonunun kurucularından Erhan Erdoğan, “Türkiye fonumuza ilk aylarda gelen girişimci ve yatırımcı ilgisi sonrasında 500 Startups Türkiye fonumuzun hedefini arttırma ve yerel ekibimizi büyütme kararı aldık. İstanbul’un çok yakın bir gelecekte geniş bölgedeki ülkelerden girişimci ve yatırımcıların geleceği bir merkeze dönüşeceğine inanıyoruz ve bu misyona liderlik etmek için gece gündüz çalışıyoruz. Stanford eğitim programımızdan faydalanacak yatırımcılar Türkiye’nin teknoloji geleceğine yön verecek kişiler olacaklar.” diye ekledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>