“Turkcell altyapısıyla hırsızlara geçit vermedik”

0

Gaziantep’te düzenlenen İş’te Teknoloji Hamlesi etkinliğinde görüştüğümüz Havkar Güvenlik Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Hortoğlu, Turkcell’in sunduğu iletişim teknolojileriyle güvenlik standartlarını nasıl yükselttiklerini açıkladı.

Etkinliğin konuşmacıları arasında bulunan Hortoğlu, 19 yıldır faaliyette olduklarını belirtirken, bunun son 13 yılında bir haber alma merkezi işlettiklerini de ifade etti. Daha önce, hırsızların telekom altyapılarına müdahale ederek haberleşmelerini kestiğini belirten Hortoğlu, Turkcell data hatlarını kullandıkları son 5 yılda bunun önüne geçmeyi başardıklarına dikkat çekti.

Turkcell ile 7 gün 24 saat kesintisiz bir haberleşme altyapısına sahip olduklarını söyleyen Hortoğlu, toplam 238 farklı veriyi bu yolla alarak ilgili kişilere bilgilendirmede bulunduklarını vurguladı.

Aynı zamanda servis hizmeti verdiklerini de söyleyen Hortoğlu, 3 bine yakın noktaya gerçekleştirdikleri servis hizmetlerinde çalışan personelin doğru planlanması için de Turkcell’in Mobil İşletme çözümünü devreye almayı planladıklarını sözlerine ekledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>