Turkcell e-Şirket, işletmeleri 2020’ye hazırlıyor

0

Turkcell, kurumların e-Dönüşüm sürecini e-Şirket ile ivmelendirecek. 1 Ocak 2020’den itibaren e-Dönüşüm başlıyor. Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından alınan karara göre, kurumlar e-belge uygulamasına geçiş yapacak. Turkcell de bu geçiş dönemini kolaylaştıracak yeni çözümünü duyurdu. Turkcell e-Şirket ile kağıt fatura kullanımını en aza indirecek.

Turkcell e-Şirket geliyor

Turkcell e-Şirket platformu, kurumların dönüşüm sürecinde yanında olacak. e-Şirket’in bünyesinde  e-Fatura, e-Arşiv Fatura, e-Defter, e-İrsaliye ve e-Bilet uygulamaları da bulunuyor. Tüm bunlar için bulut ortamında herhangi bir kuruluma da ihtiyaç yok.

Konuyla ilgili açıklama yapan Turkcell Kurumsal Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ceyhun Özata şunları söyledi:

“Dijital İş Çözümleri şirketimiz ile sektörlere özel çözümler sunarak kurumların dijital dönüşüm yolculuklarına eşlik ediyoruz. Bu sayede IDC Türkiye BT Servisleri Pazarı 2019-2023 Tahminleri ve 2018 Analizleri Raporu’na göre; 2017 yılında 10’uncu sırada yer alırken, 2018’de yüzde 128.4 büyümeyle 3’üncü sıraya yükseldik. Üç yılda liderlik hedefi ortaya koyduğumuz bu alanda, rapor sonuçları da bize ne kadar doğru yolda olduğumuzu gösterdi.”

Özata sözlerini ” Gelen talepler de gösteriyor ki şirketlerin e-Dönüşümü 2020’de ivme kazanarak artacak” diyerek noktaladı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>