Turkcell Geleceği Yazanlar Projesi ne sunuyor?

Teknoloji, her geçen gün biraz daha gelişiyor ve içinde bulunduğumuz dünyayı şekillendiriyor. Bu durum, yeni iş alanlarının doğmasına neden oluyor. Yazılım ve kodlama alanı günümüzün en güncel konulardan biri. Ülkemizde de yazılıma ilgi duyan ve öğrenmeye nereden başlarım diye soru soran insan sayısı artıyor. Bu noktada ise insanların imdadına ücretsiz eğitimleriyle Turkcell Geleceği Yazanlar platformu yetişiyor. SDN Genel Yayın Yönetmeni Tolga Cem Küçükyılmaz, bu projeyi sizler için anlattı.

Turkcell Geleceği Yazanlar Projesi ne sunuyor?

Turkcell Geleceği Yazanlar Instagram hesabı: https://www.instagram.com/gelecegi.yazanlar/

Geleceği Yazanlar’a katılmak için: https://kariyerim.turkcell.com.tr/gelecegi-yazanlar

2013 yılından bu yana kullanıcılarına ücretsiz yazılım eğitimleri sunan Turkcell Geleceği Yazanlar platformu, bu alana ilgi duyan herkesi geleceğe hazırlamaya devam ediyor. Toplumun tüm kesimlerinin hayallerini gerçekleştirmesini ve geleceğin dünyasına hazır olmasını amaçlayan Turkcell, bu çalışmasıyla yazılım öğrenmek isteyen herkes için imkansızlıkları ortadan kaldırıyor.

Turkcell ile yazılım eğitiminde Türkçe kaynak dönemi

Yazılım öğrenmek pek çok insanın gerçekleştirmek istediği bir hayal olsa da bu süreçte yaşanan sıkıntıların başında kaynak bulmak geliyor. Ancak Turkcell Geleceği Yazanlar platformu ile bu sorunu ortadan kaldırıyor. Bu alanda içerik üreten alanında uzman eğitmenlerle anlaşan teknoloji devi, pek çok alanda Türkçe içerik desteği sağlıyor.

Bugüne kadar sekiz milyon kullanıcı; Türkçe mobil ve web programlama başta olmak üzere yeni teknolojilerle ilgili içerikler barındıran Geleceği Yazanlar platformundan ücretsiz olarak faydalandı, yüz binlerce kişi sertifika almaya hak kazandı.

Geleceği Yazanlar’da eğitimler dışında yer alan Blog alanında teknoloji içeriklerine ulaşabilir, dilerseniz uzmanı olduğunuz alanda içerik de yazabilirsiniz. Forum alanında merak ettiğiniz soruların yanıtlarını bulabilir, Türkiye’nin en büyük yazılımcı topluluğundan destek alabilirsiniz.

İş ilanları alanında Turkcell ve Grup şirketlerde yazılım alanındaki iş fırsatlarını bulabilir, iş başvurusu yaparak kariyerinize yeni bir adım atabilirsiniz.

Geleceği Yazanlar platformunun Türkiye’nin yazılım alanında hakettiği yere gelmesi, yazılım ekosisteminin büyümesi/gelişmesi için de hayata geçirdiği pek çok program bulunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz