Turkcell geleceğin teknolojilerini tanıtacak!

0

Mobil dünyanın en önemli fuarlarından biri olan ve Barselona‘da düzenlenen GSMA Mobil Dünya Kongresi 27 Şubat’ta başlıyor. 2 Mart’a kadar devam edecek olan kongrenin tamamında aktif katılım gösterecek olan Turkcell, Türkiye’den dünyaya açılan teknolojileri dünyayla paylaşacak.

Bu kapsamda Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu 27 Şubat Pazartesi günü İnovasyon için Mobil Teknolojiler konulu panelde bakanlara, hükümet yetkililerine ve düzenleyici kurumların temsilcilerine geleceğin teknolojilerini anlatacak.

Terzioğlu, Turkcell’in Merhaba Umut, Hayal Ortağım, WeWALK gibi ürünleri başta olmak üzere, bu teknolojilerin önemi üzerinde duracak. Gelecekte 5G ile hayatımıza girecek, suni zeka, sanal gerçeklik, güçlendirilmiş gerçeklik gibi teknoloji dünyasını yakından ilgilendiren inovatif gelişmeleri yetkililerle paylaşacak.

Turkcell, Glomo Awards’ta 5 dalda aday

Mobil Dünya Kongresi kapsamında düzenlenen Glomo Awards’ta, Turkcell 5 farklı kategoride finale kaldı. Turkcell Akademi Kurumsal LMS ile Bütünleşik Yaşam Ödülleri kategorisinde Eğitim ve Öğrenim Alanında En İyi Mobil Yenilik ödülüne aday.

Turkcell tarafından geliştirilen BiP de En İyi Bütünleşik Yaşam Mobil Uygulaması kategorisinde finale kalan adaylar arasında. En Yenilikçi Mobil Uygulama dalında ise Turkcell, kendi geliştirdiği ve aramaların tek ekran üzerinden yönetilmesini sağlayan Upcall uygulamasıyla aday.

Suriyeli mültecilerin adaptasyon ve entegrasyonuna destek olmak amacıyla geliştirilen Merhaba Umut mobil uygulamasıyla Ekonomik ve Sosyal Gelişim kategorisinde Olağanüstü Durumlar veya İnsani Yardım Amaçlı Geliştirilmiş En İyi Mobil Uygulama ödülünde finalde yarışıyor.

Geliştirilmesine Turkcell’in yanısıra Vestel ve YGA’nın ortak katkıda bulunduğu akıllı baston WeWALK ise En İyi Giyilebilir Mobil Teknoloji dalında finalistler arasında.

Emin Çitak

Uzun süredir internet editörlüğü yapan Emin, teknoloji ve iş dünyası üzerine yazılar yazıyor. IoT ve makine öğrenme konuları hakkında araştırma yapmayı seviyor ve genelde bu konular hakkında makaleler hazırlıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>