Turkcell Hayal Ortağım ile sesli betimleme Filmekimi’nde

0

Görme engelliler 4-13 Ekim arasında düzenlenecek Filmekimi’nde 19 filmi sesli betimlemeyle seyredebilecek

Filmekimi programında yer alan 19 filme Hayal Ortağım ile sesli betimleme yapılacak. Bu filmlerin sesli betimlemeleri Hayal Ortağım uygulamasında ücretsiz sunuluyor.

Görme engelli takipçiler, bu filmlerin sesli betimlemelerine Hayal Ortağım uygulaması üzerinden operatör fark etmeksizin ücretsiz ulaşabilirler. Filmleri sinema salonlarında sesli betimlemeli izleyebilmek için, izlenmek istenen filme ait betimlemeyi uygulama üzerinden cihaza indirmek ve film başladığında betimlemeyi oynatmak yeterli. Uygulama filmle birkaç saniye içinde senkron olacak ve diyalogların olmadığı sahnelerdeki tüm görsel detaylar kulaklık aracılığıyla siz sinemaseverlere ulaştırılacak.

Sesli betimlemeli Filmekimi filmleri şunlar:

Acı Ve Zafer / Dolor y Gloria / Pain and Glory

Genç Ahmet / Le Jeune Ahmed / Young Ahmed

Suç Mahali / Roubaix, Une Lumiere / Oh Mercy!

Deri Ceket / Le Daim / Deerskin

Küçük Joe / Little Joe

Parazit / Gisaengchung / Parasite

Monos

Güney İstasyonunda Randevu / The Wild Goose Lake

Ve Sonra Dans Ettik / And Then We Danced

Görünmez Yaşam / The Invisible Life of Eurídice Gusmão

Annelerimiz / Our Mothers / Nuestras Madres

Yeni Baştan / La belle époque

Tehlikeli Oyun / Saturday Fiction

Yanık Portakal / The Burnt Orange Heresy

Çarpıcı Kız / The Staggering Girl

Elveda / The Farewell

Vivarium

Saplantı / Swallow

Diego Maradona

İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın (İKSV) düzenlediği Filmekimi bu yıl 18. kez hayata geçiyor. 4-13 Ekim’de İstanbul’da 10 gün sürecek etkinlik, 11-15 Ekim’de Ankara’da, 18-22 Ekim’de İzmir’de sinemaseverlerle buluşacak.Öte yandan, Hayal Ortağım’ın Turkcell ve Young Guru Academy (YGA) işbirliğiyle 2012’de görme engellilerin hizmetine sunulduğunu not edelim.

Kerem Fındık

Yaklaşık 14 yıllık dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyorum. Okuma, araştırma ve yazmayı seviyorum. Girişimcilik ve yeni teknolojiler ilgilendiğim alanların başında yer alıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>