Turkcell, İngilizce eğitmeni oldu

0

Turkcell’in 6 ay önce “bilgiyi milyonların erişimine açmak” amacıyla dijitalleştirdiği kurumsal üniversitesi Turkcell Akademi, 7’den 70’e kendini geliştirmek isteyen herkesin başvurduğu önemli bir kaynak haline geldi. Profesyoneller, gençler ve bilgiye ulaşmak isteyenlerin eğitimlere zaman ve mekândan bağımsız olarak, her an her yerden kolaylıkla ulaşabildiği platformda içerik her geçen gün ziyaretçilerin ihtiyaçlarına göre daha da zenginleşiyor. 6 ayda 143 ülkeden 1 milyon 300 binden fazla ziyaret sayısını aşan site, İngilizce, sınavlara hazırlık, profesyonel gelişim gibi kategorilerde yüzbinleri eğitmeye devam ediyor.

İşçi Sezen: “Gerçek bir ihtiyacı en iyi şekilde karşıladık”

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Banu İşçi Sezen, “Kısa süre önce, bilgiyi milyonlara açma hedefiyle 2006’dan bu yana ortaya koyduğumuz bilgi birikimini diğer deyişle Turkcell Akademi’yi dijitalleştirdik. Gördüğümüz yoğun ilgi, gerçek bir ihtiyacı en iyi şekilde karşıladığımızın bir göstergesi. 6 aylık bu süreçte insanlara “Nasıl bir eğitim hayal ediyorsunuz, hangi içeriklere ihtiyaç duyuyorsunuz?” sorularını yönelterek, işbirliklerimizi genişletmeyi, içeriğimizi her geçen gün daha da zenginleştirmeyi başardık. Sitemizi ziyaret edip aldıkları eğitimlerle iş bulduklarını ileten gençlerimiz, mutluluğumuzu daha da artırıyor. Bu müthiş eğitim fırsatının kapısı başta 35 milyon Turkcell’li olmak üzere herkese açık. Turkcell Dijital Akademi ile insanımız için değer yaratmaya devam edeceğiz” dedi.

0akademi-son6ay-final
İnfografiği büyütmek için üzerine tıklayabilirsiniz.

Akademi’yle İngilizce seferberliği başladı

Tüm Turkcell abonelerinin ücretsiz biçimde erişebildiği Turkcell Akademi’nin sitesinde en çok ilgi gören kategoriler İngilizce, Teknoloji, Kişisel Gelişim ve üniversite sınavları için Tercih Robotu oldu. En çok tıklanan video içerikleri ise İngilizce Akıllı cihaz tanıtımları, MS Office eğitimleri ve Android kurulumu oldu.

Dünyanın en önemli İngilizce eğitim platformlarından biri olan Papagaei ile iş birliğine giden Turkcell Akademi’de 100 binden fazla kişi başlangıç, 25 bini aşkın kişi orta, 15 binin üzerinde kişi ise ileri seviyede dil eğitimlerini tamamladı.

Bir başka işbirliği de dünyanın en iyi üniversiteleri ve eğitimcileri tarafından sunulan 600’ün üzerinde dersle 190 ülkeden öğrenciye ulaşan çevrimiçi eğitim platformu Coursera ile gerçekleştirildi. Turkcell Akademi’den Türkçe verilen dersler sayesinde, dünyada 7.4 milyon öğrencisi bulunan Coursera’ya, Türkiye’den katılımlar 6 ayda yüzde 25 oranında arttı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>