Turkcell, T60’la daha da iddialı

0

Turkcell_T60Turkcell, kendi markasıyla çıkardığı T serisi akıllı telefonlara bir yenisini daha ekledi. 8 çekirdekli işlemcisi, 13 MP’lik kamerası ve akıllı sensörleri ile Turkcell T60, T serisinin en gelişmiş ve en yeni üyesi.

150 Mbps hız kapasitesiyle 4G teknolojisine uyumlu olan T60’ın 16 GB’lık dahili hafızası, SD kart ile 32 GB’a kadar artırılabiliyor.

Turkcell’in yeni genel müdürü Kaan Terzioğlu tarafından tanıtılan T60, Haziran ayının ikinci yarısında raflarda yerini alacak. T serisi üyesi telefonların 2 milyondan fazla kullanıcıya ulaştığına dikkat çeken Terzioğlu, bu sayede cari açığın kapatılmasına 1 milyar TL’lik katkı sağladıklarını ifade ederken, T60 ile bu değeri daha da yükseltmeyi amaçladıklarını dile getirdi.

Yazılımcılar için yeni fırsatlar

Turkcell T60’ın en önemli özellikleri arasında gösterilen gelişmiş sensörleri, ortamdaki sıcaklık, nem ve basıncı ölçebiliyor. Kullanıcılarının gün içinde kaç adım attığını da sayabilen T60, mobil uygulama geliştirenlere yeni kapılar açacak.

13 megapiksellik otomatik odaklamaları arka kamerasının yanında, 5 megapiksellik ön kamerayla da kaliteli çekimler yapılabilmesini sağlayan T60, ayrıca telefona temas etmeden sesli komut ve el işaretiyle de kumanda edilebiliyor. Bu sayede sadece gülümseyerek “selfie” çekmek veya bir aramayı kabul ya da reddetmek mümkün.

Ön sipariş fiyatı 799 TL

15 Mayıs’tan itibaren ön siparişte bulunulabilecek olan T60, bu dönem boyunca 799 TL’lik fiyatla alınabilecek. 2400 mAh batarya ve Android Lollipop sürümüyle gelecek olan T60’ın ön sipariş sonrasındaki fiyatı ise 999 TL.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>