Turkcell yeni bir şirket kurdu

0

Lifecell Dijital Servisler ve Çözümler, dijital servis ve çözüm geliştirilmesinde çalışacak

Turkcell, yeni bir şirket kurduğunu açıkladı. Şirketin Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamaya göre, şirketin adı Lifecell Dijital Servisler ve Çözümler A.Ş olarak belirlendi. Turktell Bilişim Servisleri’nin yüzde 100’üne sahip olduğu şirketin sermayesi 100 bin TL şeklinde duyuruldu. Şirket, dijital servis ve ürünlerinin geliştirilmesi alanlarında çalışacak.

Turkcell’in KAP’taki açıklaması tamamı şöyle:

“Şirketimizin bağlı ortaklıklarından Turktell Bilişim Servisleri A.Ş.’nin %100’üne sahip olduğu, 100.000 TL sermayeli ve dijital servis, hizmet ve ürünlerinin geliştirilmesi alanında faaliyet gösterecek olan Lifecell Dijital Servisler ve Çözümler A.Ş. kurulmuştur. Şirketin tescil tarihi 28.02.2020 olup, ilanı bugün gerçekleşmiştir.

Şirket kuruluşunun kamuya açıklanması, yatırımcıların yatırım kararını ve pay değerini etkileyebilecek nitelikte olması nedeniyle ilgili Yönetim Kurulu kararıyla ertelenmiştir.”

Kerem Fındık

Yaklaşık 14 yıllık dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyorum. Okuma, araştırma ve yazmayı seviyorum. Girişimcilik ve yeni teknolojiler ilgilendiğim alanların başında yer alıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>