Turkcell’den Kocaeli’nde “İş’te Teknoloji Hamlesi”

0

Turkcell_SelenKocabasŞirketlerin bilişim teknolojilerini etkin kullanımı için yeni bir model geliştiren Turkcell, İş’te Teknoloji Hamlesi adını verdiği bu çalışma ile sektörlerin ve şirketlerin ihtiyaçlarına özel çözümler sunuyor. Farklı illerde gerçekleştirilecek olan etkinliğin ilk ayağı, 24 Şubat’ta Kocaeli Ticaret Odası‘nda gerçekleştirildi.

Etkinlikle ilgili olarak, “Yeni sürecin önemli bir parçası olarak gördüğümüz Kocaeli’nde Teknoloji Hamlesi’ni de şirketlerin mobil ve sabit teknoloji çözümlerini kullanarak daha hızlı ve karlı olmalarını sağlamak, büyümelerine katkıda bulunmak amacıyla gerçekleştirdik.” diyen Turkcell Kurumsal Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş, bir iletişim ve teknoloji şirketi olarak, Anadolu’daki şirketlerin maliyetlerini düşüren, gelirlerini artıran çözümlerle başarıya ulaşmalarını istediklerini dile getiriyor.

“Turkcell olarak öncelikli hedefimiz bu şirketlerin teknik ekipleriyle birlikte çalışıp, Anadolu’da iş ortaklığı ekosistemini büyüterek yerel değeri güçlendirmek. Kendimizi müşterilerimize en iyi teknolojik çözümleri sunan iş ortağı olarak görüyoruz ve “O işe Turkcell bakıyor” söylemimizi perçinleyeceğimiz yeni buluşmalarımızın heyecanını yaşıyoruz.” diyen Kocabaş, bulut, Büyük Veri gibi konuların yanında, “Gerçek Zamanlı İşletme Yaklaşımı” odağıyla hareket ettiklerine dikkat çekiyor. Kocabaş, işlerinde teknolojiyle fark yaratmak isteyenlerin “TEKNOLOJİ” yazıp 2222’ye mesaj göndermelerinin yeterli olacağını, müşteri temsilcilerinin kendilerine hızlı bir şekilde dönüş yapacağını söylüyor.

Turkcell Akıllı Bulut şirketlere neler sağlıyor?

Sundukları çözümler arasında şirketlere her an her yerden teknolojik altyapıya erişim olanağı sağladıklarını ifade eden Selen Kocabaş, geçtiğimiz yıl sunmaya başladıkları Turkcell Akıllı Bulut ile şirketlerin donanım, yazılım, lisans, işletim, internet ve güvenlik gibi BT hizmetlerinden yüzde 80 tasarruf edebildiklerini vurguluyor.

“Bulutun olmazsa olmazı kaliteli geniş bant altyapısı da Turkcell Superonline ve Turkcell 3G şebekesinin güvencesinde müşterimize sunuluyor.” diyen Kocabaş, gerek fiber altyapı, gerekse 3G şebekeleriyle Turkcell olarak en kaliteli ve hızlı altyapıyı sunarak bulut için gerekli zemini hazırladıklarını ifade ediyor.

Kolay yönetim ve raporlama

Akıllı Bulut servislerinin, şirketlere ön yatırım, bakım ve güncelleme maliyeti olmadan kullandıkları kadar ödeme olanağı sunduğunu belirten Kocabaş, verilerin Turkcell’in veri merkezlerinde güvenle saklandığını belirtiyor. Kocabaş, “Müşterilerimiz ihtiyacı kadar kapasiteyi istediği zaman kullanmaya başlayabiliyor, sistem ve verilerini tek bir noktadan kolayca yönetip raporlayabiliyor. Yeni nesil bulut servislerimiz ile şirketlere, kurumsal e-posta, süper ofis paketi, uzaktan sunucu yedekleme, yönetilebilir güvenlik hizmetleri ve sanal sunucu hizmetleri sunuyoruz.” diyor. Turkcell, Akıllı Bulut servislerinde iş ortağı olarak HP, Microsoft, Oracle, EMC, VMware, Citrix ve Cisco gibi alanlarında uzman global firmalarla çalışıyor.

Gerçek Zamanlı İşletme yaklaşımı

Gerçek Zamanlı İşletme yaklaşımının, şirketlerin üç temel alanının yeni nesil teknolojilerle gerçek zamanlı olarak yönetilmesi olduğunu ifade eden Turkcell Kurumsal Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş, bunları; firmaların operasyonlarının tamamını ya da bir kısmını mekan ve zaman bağımsız olarak yürütebilmesini sağlayan Mobil İşletme; şirketlerin müşterileri hakkında kendi operasyonları ile bilmeleri mümkün olmayacak bilgileri de kullanarak iç görü sahibi olması, en doğru teklifi, en doğru kitleyle, en doğru zamanda buluşturabilmesini sağlayan Gerçek Zamanlı Pazarlama ve firmaların operasyonlarını yönetebilmeleri için kurmaları zaruri olan bilgi işlem altyapılarını, yatırım yapmadan, servis modeli ile edinmeleri anlamına gelen Sıfır Altyapılı İşletme olarak sıralıyor.

Büyük Veri için özel çözümler

Verinin, günümüzde şirketlerin en değerli varlığı haline geldiğine dikkat çeken Selen Kocabaş, Büyük Veri’nin her sektörden, tüm ölçekteki kurumlar için önemli bir ticari potansiyel içerdiğinin altını çiziyor. Bu verilerin, doğru okunması ve anlamlandırılması gerektiğini kaydeden Kocabaş, “Turkcell olarak, işimize, müşterilerimizi analiz ederek, müşterilerimizin farklı yönlerini keşfetmeye çalışarak başlıyoruz. Doğru müşteriye doğru teklifi sunarken fark yaratabilmek, bu keşif yolculuğundan bir anlam ile dönebilmekten geçiyor. İlgili abonelerimize doğru teklifle, ihtiyacı anında hedefleme yaparak müşteri memnuniyeti sağlarken, diğer taraftan ilgisiz müşteriye onun için faydalı olmayacak mesaj gönderimlerini ortadan kaldırarak müşteri memnuniyetsizliğini engelliyoruz.” yorumunu yapıyor.

Mobil nesil iş dünyasını değiştiriyor

Mobil nesil olarak da ifade edilen yeni neslin sahip olmak yerine kullanmayı ve paylaşmayı tercih ettiğini söyleyen Selen Kocabaş, bu noktada yeni neslin istediği ve uyguladığı yaşam tarzını iş hayatına taşımanın önemli olduğunu dile getiriyor. “Şu an yaklaşık 2 milyon genç insan ekonomik çarkın içerisinde. Karar veriyorlar, satın alıyorlar, bir şekilde iş süreçlerinin içerisinde varlar. Bu bireyler çok kısa bir süre sonra iş dünyasın içinde de olacaklar. Tüm işlerini bir ofisten bağımsız, bulundukları noktadan takip edip, halledecekler.” yorumunu yapan Kocabaş, bunun için mobil dönüşümün tam olarak gerçekleştirilmesi gerektiğini ve iş süreçlerinin bu yeni anlayışla yönetilmesi gerektiğine dikkat çekiyor.

Turkcell’in Anadolu yatırımları

Turkcell’in Anadolu’daki pek çok ilde yatırımları olduğunu söyleyen Kocabaş, Kocaeli özelinde birçok konuda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile işbirliği gerçekleştirdiklerini ifade ediyor. Bu projelerden biri olan İSU Projesi ile yılda 10 milyon TL’lik su tasarrufu sağlandığına dikkat çeken Kocabaş, “Akıllı Su Yönetimi yayılırsa, her yıl bir Sapanca Gölü kadar su kurtarılabilir. Ayrıca Belediyeyle yaptığımız işbirliklerimizin yanı sıra yakın zamanda Turkcell Superonline Gebze’ye yeni bir veri merkezinin temelini atacak. Bu veri merkezi, 22 bin metrekare kapalı alana, 10 bin metrekare veri merkezi alanına, Tier-4’e hazır altyapı ile 3 noktadan yedekli fiber altyapıya, ileri deprem güvenliğine ve çevre dostu olduğunu simgeleyen LEED sertifikasına sahip olacak.” diyerek Kocaeli’ndeki rollerinin önemine vurgu yapıyor.

İş’te Teknoloji Hamlesi ile bulundukları Kocaeli’nde sadece iş odaklı çalışmalar değil, sosyal sorumluluk çalışmaları ile istihdam olanağı yarattıklarını da söyleyen Kocabaş, bu çalışmaları şöyle özetliyor:

“Şu an Kurumsal Çözüm Merkezi, Turkcell İletişim Merkezi ve Turkcell Dağıtım Merkezinde toplam 500  kişiye istihdam sağlayarak gençlerimize yeni iş imkânları sunuyoruz. Ekonomik yetersizlikler dolayısıyla eğitimlerine devam edemeyen kızlarımız için hayat geçirdiğimiz Kardelenler Projesi kapsamında ise bu güne kadar Kocaeli’nde 248 kızımıza burs verdik. Halen 18 kardelenimiz lisede, 65 kardelen kızımız da üniversitede burs alarak öğrenim görmeye devam ediyor. Ekonomiye Kadın Gücü projemiz kapsamında ise Kocaeli’nde 559 kadınımız kredi kullanıyor. Bu proje kapsamında girişimci kadınlarımıza sağlanan toplam kredi miktarı  1.030,596 TL’yi buldu.”

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>