Türkiye, Alibaba.com’da ilk 10 içinde

2

1999 yılında Çin’de asıl mesleği İngilizce öğretmenliği olan Jack Ma tarafından kurulan Alibaba.com, bugün dünyanın en önemli e-ticaret platformlarından biri konumunda bulunuyor. Şirketin 200 kadar ülkede faaliyet gösterdiğini söyleyen Alibaba.com Türkiye Ülke Müdürü Cüneyt Erpolat, Türkiye’nin gerek üye sayısı gerekse ticaret hacmi açısından bu ülkeler arasında ilk 10’da olduğuna dikkat çekiyor.

Tüm dünyada 40 milyon kadar üyeleri bulunduğunu söyleyen Erpolat, Türkiye’de 1 milyon üyeye ulaştıklarını belirtirken, Türkiye’nin, Çin gibi çoğunlukla satıcı ya da ABD gibi çoğunlukla alıcı olan ülkelerin aksine satıcı ve alıcı oranlarının neredeyse eşit olmasıyla da farklılaştığının altını çiziyor.

Yorumlar

  1. GENELDE İYİ AMA ARA SIRA DA OLSA PARASI ÖDENMİŞ SİPARİŞLERİN ÜZERİNE YATIYORLAR.BENİM BİR KAÇ SİPARİŞİM GELMEDİ GEÇMİŞTE.ŞU ANDA DA BİR SİPARİŞİM GÖNDERİLMİYOR.10.5 $ IM GİTTİ.BU OLMAMALI.ŞİKAYET SİSTEMİNE DAHA KOLAY ULAŞILMALI.

  2. sipariş vermeye hazırlanıyordum. yukarıdaki yorumdan sonra vazgeçtim.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>