Türkiye Imagine Cup’ta

0

microsoftimaginecupMicrosoft Imagine Cup 2015 online yarı finaline, Türkiye’nin farklı üniversitelerden 4 öğrenci katılmaya hak kazandı. Türkiye adına yarışacak öğrenciler, ‘CloudCar by Desdenova’ isimli proje ile Microsoft Azure kullanarak otomobilleri olası arızalara karşı önceden uyarmayı ve daha akıllı hale getirmeyi amaçlıyor.

2003 yılından beri dünyanın farklı şehirlerinde düzenlenen ve dünyanın en büyük öğrenci teknoloji yarışmalarından Microsoft Imagine Cup 2015’te Türkiye’nin farklı üniversitelerinden katılan Kanber Demir, Sezgin Ege, Yavuz Gedik ve Hasret Soysal isimli öğrenciler yarı finalde yarışacakDünya finali Microsoft’un Seattle’daki genel merkezinde yapılacak olan yarışmada kazanan öğrenci 50 bin dolarlık ödülün sahibi olurken, Microsoft CEO’su Satya Nadella ile de tanışma fırsatı yakalayacak.

Bu yıl yine üç büyük yarışmaya ev sahipliği yapan Imagine Cup’ta öğrenciler, ‘Dünya Vatandaşlığı’, ‘Oyun’ ve ‘İnovasyon’ alanlarında geleceği şekillendirecek çözümler sunuyor.

Cloud Car ile araç arızalarını önceden tahmin edecekler
‘CloudCar by Desdenova’ isimli projeleriyle inovasyon dalında yarı finale kalan Türkiye ekibi, Microsoft’un bulut bilişim çözümlerini otomobillerde kullanarak ülkemizin önemli bir sorunu olan trafik kazalarını azaltmayı, araç bozulmalarını önceden tahmin etmeyi ve kazalar gerçekleştiğinde aracın olayla ilgili bilgileri yetkililere anlık göndermesini amaçlıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>