Türkiye mobil oyun harcamaları listesinde geride

0

Türkiye mobil oyun

Oyun sektörü son yıllarda çok hızlı bir şekilde büyüme gösteriyor. Ancak Türkiye mobil oyun harcamaları listesine alt sıralarda yer alıyor.

Türkiye mobil oyun harcamaları listesinde geriye düştü

Merkezi Ürdün’de bulunan Tamatem isimli mobil oyun yayıncısı, yeni istatistiklerini paylaştı. Daha çok Orta Doğu ve Kuzey Afrika pazarına yönelik araştırmalar yapan Tamatem’in yayınladığı listede, Türkiye’nin de durumu oldukça dikkat çekti.

Eyad Al Basheer, sektörde yaşanan hızlı büyümeye dikkat çekiyor ve bu alanda yüzde 250’lik bir büyüme yaşandığını belirtiyor. Basheer, Suudi Arabistan’da kullanıcı başına yapılan ortalama harcamanın, Çin’dekinden 7 kat daha büyük olduğunu söylüyor. Basheer, geliştirdikleri oyunlar ile şu anda 100 milyondan fazla indirmeye sahip olduklarını vurguluyor.

Basheer yaptığı açıklamada, mobil oyun harcamalarında Suudi Arabistan’ın hızlı yükselişi ile Türkiye’yi geçtiğini söyledi. Basheer, geliştiriciler için de önemli bir noktaya değiniyor. Basheer, dünyanın en çok konuşulan dördüncü dili Arapça olmasına rağmen, Arapça içeriklerin yüzde 1 az olduğunu söyledi.

Elbette bu harcamalarda kültürel, sosyolojik ve ekonomik birçok faktör etkili rol oynuyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>