Türkiye’de girişimcilik yeterince destekleniyor mu?

0

girişimcilik

Türkiye’de girişimcilik ne durumda? Girişimcilere ne kadar destek veriliyor? Bulunduğumuz bölgeye göre, ülkemizde girişimciler için yapılan harcamalar yüksek mi?

Girişimcilik ekosisteminde son durum

Bu soruların yanıtını, StartupsWatch Kurucu Ortağı İhsan Elgin’den alıyoruz. Sektörde sürekli konuşulan rakamları ve çalışmaları araştıran ve bu konuda sektörün sözcüsü olan StartsupWatch’a göre 2016 yılında yaklaşık 134 adet erken seviye girişimine yatırım yapıldı.

Bu da girişimcilik ekosisteminin yükselişinin devam ettiğini gösteriyor. 2017 yılında bulunduğumuz coğrafyada İsrail’in ardından startup çalışmalarına en çok destek verilen 2. ülke olduk. Ülkemizde girişimcilere destek verildiğini belirtmek gerekiyor ancak çok büyük hacimli kurumların ve şirketlerinde de yatırımcı olarak, girişimlere destek vermesi, bu ekosistemin gelişmesini sağlayacaktır. 

ICO: Girişimciler için yeni yatırım aracı

İhsan Elgin tarafından da açıklanan verilere göre startup çalışmaları için yapılan yatırımlar, 2016 yılındaki stresli döneme rağmen 2015 yılına göre yükselmeye devam etti. 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>