Türkiye’nin Çift Dokunmatik Ekranlı Android POS Cihazı: BEKO 400 TR

0

Arçelik bünyesinde uzun süredir finansal teknolojiler alanında öncü çalışmalar yürüten TOKEN Finansal Teknolojiler, 2020 yılı başından itibaren Koç Topluluğu bünyesinde ayrı bir şirket olarak faaliyetlerini sürdürmeye başladı.

Geliştirdiği yeni nesil ödeme teknolojileriyle işletmelerin süreçlerini iyileştirerek büyümelerine katkı sağlamayı hedefleyen şirket, günümüzde 630 binden fazla Beko marka yazar kasa POS cihazı üzerinden yapılan günlük 4 milyonun üzerinde işlemi yönetiyor. TOKEN son olarak, Android 9.0 sürümünün kullanılarak geliştirdiği Beko 400 TR Android POS cihazını işletmelerin kullanımına sunuyor.

BEKO 400 TR ile müşteriler şifre girerken cihazın ekranını çevirmeyi gerek yok

TOKEN’ın, geliştirdiği yeni nesil ödeme cihazı Gelir İdaresi Başkanlığı’nın mobil satışlara yönelik VUK 507 No’lu “Güvenli Mobil Ödeme ve Elektronik Belge Yönetim Sistemi” tebliği doğrultusunda satış, ödeme ve e-fatura işlemlerini tek cihazda birleştiriyor.

Perakende ya da restoran fark etmeden, işletmeler Beko 400 TR ile sektör bazlı tüm iş yönetimi ihtiyaçlarını tek cihaz üzerinden karşılayabiliyor; ürün tanımlayabiliyor, satış ve stok yönetimi yapabiliyor, ödeme alabiliyor ve e-fatura kesebiliyor.

Üstelik, kasa önlerinde yoğun kuyruklar oluşturmadan, mağaza çalışanları mağazanın herhangi bir alanında stok kontrolü yapıp satış işlemini anında gerçekleştirebiliyor. Kullanım kolaylığı ve ergonomik yapısıyla da dikkat çeken, çift dokunmatik ekrana sahip olan cihazda müşteriler şifre girerken cihazın ekranını çevirmeye gerek kalmıyor. WiFi ve ücretsiz 4G ile internete bağlanabilen cihaz, temassız ya da QR kod ile ödeme desteği de sunuyor. Beko 400 TR kullanıcıları, cihazdaki banka uygulamalarından dilediklerini seçerek, ödeme işlemini kredi kartıyla peşin ve taksitle ya da nakit veya parçalı seçenekleriyle tamamlayabiliyor.

2019 yılında dünyanın en prestijli tüketici elektroniği fuarlarından biri olan CES’te (Consumer Technology Association) Siber Güvenlik ve Gizlilik Ödülü’ne layık görülen Beko 400 TR, perakende ve restoran işletmelerinden oluşan geniş bir ağın tüm ihtiyaçlarına tek başına, zamandan ve maliyetten tasarruf ettiren bir şekilde çözüm üretiyor. 

Erkan Duysal: “630 binden fazla ödeme cihazımızla sektör lideriyiz”

İşletmeler için yenilikçi ödeme sistemleri geliştirdiklerini belirten TOKEN Finansal Teknolojiler Genel Müdürü Erkan Duysal, “Daha önce Arçelik çatısı altında hizmet veren şirketimiz, Mayıs 2020 itibariyle Koç Topluluğu bünyesinde çalışmalarını sürdürmeye başladı. Çalışmalarımızda Beko’yu teknoloji ortağı olarak konumlandırıyor, teknolojimizi Beko gücü ve Koç güvencesiyle tasarladığımız ürünlere yansıtıyoruz. Pazarda kurulumunu gerçekleştirdiğimiz 630 binden fazla ödeme cihazımızla şu an sektör lideri olarak konumlanırken, Beko marka yazarkasa POS cihazları üzerinden yapılan günde yaklaşık 4 milyon işlemi yönetiyoruz.”

Gelir İdaresi Başkanlığı’nın VUK 507 No’lu “Güvenli Mobil Ödeme ve Elektronik Belge Yönetim Sistemi” tebliği ile mobil ödemelerin kayıt altına alınması gerekeceğini belirten Erkan Duysal, sözlerine şöyle devam etti: “Bu tebliğ doğrultusunda satış, ödeme ve e-fatura işlemlerini tek cihaz üzerinde birleştiren Beko 400 TR’yi tasarladık. BEKO 400 TR’nin işletmelerin hayatını kolaylaştıracağına ve onlara maliyet avantajı sağlayacağına inanıyoruz. Normalde satış, ödeme ve e-fatura işlemleri için farklı birçok farklı sistem, yazılım ve cihaz kullanmak gerekirken, Beko 400 TR sayesinde artık işletmeler sadece tek bir cihaz üzerinden; ürün tanımlayabilecek, satış ve stok yönetimi yapabilecek, ödeme alabilecek ve e-fatura kesebilecek. Beko 400 TR, tüm bu özellikleri tek cihazda birleştirmesi ve çift dokunmatik ekranı sebebiyle de bir ilk olacak.”

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>