Techinside Google News
Techinside Google News

Google’ın yatırımcısı Türkiye’de!

Dünya'nın en büyük inovasyon platformu Plug and Play, Plug and Play Türkiye EXPO 2023 etkinliğinde global ölçekte inovasyon alanındaki son gelişmeleri masaya yatırdı!
- Advertisement -

Türkiye’de 2021 yılından itibaren faaliyet gösteren Silikon Vadisi merkezli dünyanın en büyük inovasyon platformu Plug and Play, Plug and Play Türkiye EXPO 2023 etkinliğinde global ölçekte inovasyon alanındaki son gelişmeleri masaya yatırdı. Türkiye’nin önde gelen şirketleri global girişimcilik ekosistemiyle bir araya geldi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır’ın katılımıyla gerçekleşen etkinlikte, Plug and Play ekosisteminde yer alan Akbank, Aygaz, Enerjisa, İGA, MEXT, Otokoç ve TOGG’un üst düzey yöneticileri inovasyon tecrübelerini paylaşırken, küresel çaptaki 20’den fazla girişim de deneyimlerini katılımcılarla paylaştı.

Türkiye, inovasyon yolculuğunda önemli bir adım

Plug and Play Türkiye EXPO 2023

Silikon Vadisi’nde 30 yılı aşkın deneyimi olan global girişimcilik ekosisteminin duayen isimlerinden Plug and Play’in Kurucusu ve CEO’su Saeed Amidi, İstanbul’a olan bağlılıklarının inovasyon yolculuğunda çok önemli bir adım teşkil ettiğini söyledi.  Küresel girişim portföyleriyle otomotiv, üretim, sanayi sektörlerine sürekli olarak verimlilik ve maliyet tasarrufu sağlayan çözümler sunduklarını vurgulayan Amidi, “İstanbul operasyonlarımız aracılığıyla, Türkiye ile Silikon Vadisi, Çin, Singapur, Almanya’nın dinamik teknoloji ekosistemleri ile kapsamlı küresel ağımız arasında bir köprü oluşturmanın yanında iş birliği ve inovasyonun sürekliliğini sağlamayı hedefliyoruz. Akbank, Aygaz, Enerjisa, İGA, MEXT, Otokoç ve TOGG gibi Türkiye’nin önde gelen kurum ve kuruluşlarının bu değişimleri benimseme ve küresel teknolojik gelişmelerden yararlanma konusundaki kararlılığı çalışmalarımızın ne denli doğru yönde ilerlediğinin açık bir göstergesi” dedi.

Plug and Play Kurucusu ve CEO'su Saeed Amidi ve Türkiye ve EMEA Bölge Direktörü Lale Can Gözübüyük
Plug and Play Kurucusu ve CEO’su Saeed Amidi ve Türkiye ve EMEA Bölge Direktörü Lale Can Gözübüyük

Küresel startup ekosistemi İstanbul’a taşınacak

İstanbul’u gerçek anlamda küresel bir platformla buluşturduklarının altını çizen yapan Saeed Amidi, sözlerine şöyle devam etti: “Plug and Play olarak yatırımcı topluluğumuz, kanıtlanmış geçmiş performansa ve yüksek yatırım getirisine sahip startup’ları belirliyor. Bu ekosistem, Türkiye startup ortamını canlandıracak ve İstanbul’u gelecek dönemde ‘en iyi 10 küresel startup ekosistemi’ arasında konumlandıracak.”

Dünya’nın en büyük inovasyon platformu

Plug and Play Türkiye ve EMEA Bölge Direktörü Lale Can Gözübüyük ise Plug and Play’in dünyanın en büyük inovasyon platformu olduğuna dikkat çekerek, şunları söyledi: “Ekosistemimizde 600’den fazla Fortune 1000 listesinde yer alan büyük ölçekli şirket, 75 binden fazla girişim, yüzlerce yatırımcı, bilirkişi, kamu kuruluşu gibi çok sayıda inovasyona gönül vermiş paydaş bulunuyor. Türkiye’de de 3 yıldır ülkemizin büyük kurumsal şirketlerin inovasyon yolculuğuna destek olabilmek için global bir dinamo gibi konumlanıyoruz. Şu anda Türkiye’de 7 tane kurumsal partnerimiz var. Kendilerine inovasyon süreçlerinde hem fikir aşamasında hem de uygulamaları esnasında destek oluyoruz. Bugüne kadar kendilerini yüzlerce girişimci ile tanıştırdık ve dünya genelindeki Plug and Play etkinliklerimize de katılımlarını sağladık. Plug and Play Türkiye EXPO 2023 etkinliğimizde hem tüm bu çalışmalarımızı aktarıp hem de inovasyon konusunda belirli temalar altında gelecekle ilgili bir vizyon çizebildiğimiz için mutlu ve gururluyuz. Önümüzdeki dönemde de kurumsal şirketlere destek olmaya ve bilgi birikimimizi aktarmak için etkinlikler düzenlemeye devam edeceğiz.”

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:02:43

Nvidia çip sektöründe lider oldu!

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir