Techinside Google News
Techinside Google News

Türkiye’nin e-Hizmet haritası

Hizmet sektörü internetten iş yapmaya ve müşteri bulmaya alıştı. Müşterilerle uzmanları buluşturan Armut.com, 2014'ün e-Hizmet haritasını çıkarttı.
- Advertisement -

2011’de kurulan ve 40 binin üzerinde hizmet veren ile 250 bine yakın kullanıcıya ulaşan Armut.com’un hazırladığı e-Hizmet haritası, internetten iş yaptırma konusundaki alışkanlıkların nasıl değiştiğini de ortaya koyuyor.

Araştırmaya göre 2014’te en fazl talep İstanbul’dan gelirken; bu şehri Ankara, İzmir, Bursa, Antalya ve Kocaeli izledi. En çok talep gören kategori Nakliyat olurken, Ev Temizliği ikinci sırada yer aldı.

Nakliyat ve ev temizliğini Boya Badana Ustası, İç Mimar ve Dekorasyon, Butik Pasta ve Kurabiye, Tadilat, Dış Cephe Mantolama, Marangoz, Parke Laminat Döşeme, Koltuk Döşeme takip etti.

İllere göre talepler değişiyor

Alt başlıklara bakıldığındaysa illere göre değişen profil dikkat çekiyor. Örneğin Konya ve Tekirdağ’da en çok talep edilen ikinci hizmet düğün salonu olurken, Kocaeli’nde kombi servisi öne çıkıyor. Bir başka örnekte ise Antalya’nın, Türkiye genelinde en çok talep edilen ilk 10 hizmet arasında bulunmamasına rağmen fayans ve seramik hizmetlerinin üçüncü sırada olduğu görülüyor.

Trafikten kurtulmak için at talebi

Yıl boyunca 7500’den fazla kişinin özel tasarım butik pasta yaptırmak için kullandığı Armut.com’da çeşitli ilginç talepler de dikkat çekiyor. İstanbul’da bir kullanıcı, trafikten kurtulmak için at talep ederken, bir başka kullanıcı ise tam 1 ton su böreği yaptırmak istemiş.

897 milyon TL’lik iş hacmi

Armut.com’un istatistiklerine göre en yüksek değerli talebin sahibi ise Adana’dan. Dış cephe mantolama hizmeti almak isteyen bir kullanıcı toplamda 5 milyon TL değerinde teklif almış. Armut.com’a yıl boyunca gelen taleplerin değeri ise toplamda 897 milyon TL’ye ulaşıyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir