Türkiye’nin ilk dijital çocuk televizyonu Pepee TV yayına başladı

0

Pepee TV’de dört kanal yer alıyor

Türkiye’nin ilk dijital çocuk televizyonu Pepee TV yayın hayatına merhaba dedi. Dört kanala sahip olan, yüzde 100 güvenli ve zaman ayarlı TV kanalı, eğlendirirken eğitiyor ve tercihe göre reklamsız seyretme olanağı sunuyor.

Arçelik ve Beko akıllı TV’lerden de seyredilebilecek

Konuya ilişkin düzenlenen basın toplantısında konuşan Düşyeri Kurucusu Ayşe Şule Bilgiç, Arçelik ve Beko ile çocukların akıllı televizyonlar üzerinden de Pepee TV’yi izleyebilmeleri için stratejik iş birliğine gittiklerini söyledi. Pepee TV’nin akıllı telefon, tablet, notebook ve akıllı TV’lerden indirilerek izlenebileceğini ifade eden Bilgiç, “Kısaca internetin olduğu her yerde Pepee TV’yi izleyebileceksiniz. Güvenlik konusunda ABD merkezli denetim şirketi KidSafe ile birlikte hareket eden Pepee TV’de 30 farklı çizgi film, 30 bin dakikadan fazla içerik ve 2 bin fazla çizgi film bölümü yer alacak.” bilgisini verdi. Bilgiç ayrıca dijital verilere bakıldığında her ay 5,5 milyon, son 3 ayda ise 11,5 milyon kişinin Düşyeri içeriklerini seyrettiğini belirtti ve  Pepee’nin Türkiye’de yüzde 98 marka bilinirliği olan çocukların ilk öğrendiği markalar arasında 9. sırada bulunduğunu dile getirdi. 

Da Vinci Learning içerikleri de yer alacak

Ayşe Şule Bilgiç, Pepee TV’de dört ayrı kanal olacağını bildirdi ve açıklamasını “Çizgi filmlerin yanında bilgiseller, şarkılar, masallar, hayvanlar ve çocukların dünyası ile tüm aile bireylerini eğlendirirken öğreten, Da Vinci Learning ile yaptığımız iş birliği ile tüm Da Vinci Learning içerikleri de Pepee TV’de de yayınlanacak. Pepee TV 0-3, 4-5 yaş, 6+ yaş aralığındaki çocuklara hitap edecek. Pepee TV’de ayrıca ebeveynlere özel bir kanal bulunuyor. Böylelikle anne babalar çocuk gelişimi ile ilgili içeriklere de Pepee TV’den ulaşabilecekler.” diyerek sonlandırdı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>