Türkiye’nin ilk kadın Cisco eğitmeni

0

BT Eğitim, bilişim sektöründe bir ilke imza attı. BT Eğitim’in deneyimli danışman ekibinden beş kişi, zorlu sınav maratonunda ipi başarıyla göğüsleyerek Türkiye’nin en yeni Cisco eğitmeni oldu. Bu beş yeni eğitmen arasında yer alan Zeynep Pulat ise Türkiye’nin ilk kadın CCSI’ı (Certified Cisco Systems Instructor), yani ilk kadın Cisco eğitmeni unvanını da elde etti.

 

BT Eğitim Genel Müdür Yardımcısı Cumhur Kızıları, ”BT Eğitim ailesine iki yıl önce katılan Zeynep Pulat, şirketimizde edindiği deneyim ve özverili bir çalışmanın sonunda CCSI olmayı başardı. Türk kadının her işin üstesinden gelebileceğine duyduğumuz inanç, Zeynep’in başarısıyla daha da güçlendi. Zeynep ve diğer eğitmenlerimizle gurur duyuyoruz. BT Eğitim olarak, kadınların bilişim sektöründe daha fazla rol alması gerektiğini düşünüyoruz. Kadınların farklı bakış açıları, iş süreçlerindeki detaycı yaklaşımları, yaratıcı çözüm önerileri ve bulundukları ortama kattıkları nezaket ve zarafet ile bilişim dünyasına güç kattıklarını görüyoruz. Bu vesile ile Zeynep’i iş yaşamı boyunca desteklerken, bilişim sektöründeki kadın istihdamını desteklemeyi sürdüreceğiz,” dedi.

 

EMEAR bölgesinin en iyileri arasında

BT Eğitim, deneyimli danışman kadrosundan Alparslan İşlek, Ediz Burak Kırım, Eser Sekizinci, Timuçin Dikmen ve Zeynep Pulat’ın sınavı geçmesiyle birlikte eğitmen sayısı 18’e çıkarmış oldu. Bu rakam, ülkemizdeki diğer Cisco eğitim iş ortaklarının sahip olduğu toplam eğitmen sayısının üç katı olması açısından da önemli. Türkiye’nin en büyük Cisco Eğitim İş Ortağı olan BT Eğitim, yeni eğitmenleri ile EMEAR bölgesindeki en büyük Cisco Eğitim İş Ortakları arasına girmiş oldu. BT Eğitim, hali hazırda müşterisi olan Türkiye’nin en büyük kurum ve kuruluşlarına ve EMEAR bölgesindeki ülkelere bundan böyle bu büyük kadro ile hizmet etmeyi sürdürecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>