Türkiye’nin Kadın Girişimcisi Yarışması’na büyük ilgi

0

Ağırlıklı olarak teknoloji, imalat ve tarım sektörlerinde faaliyet gösteren kadın girişimcilerden yüzlerce başvuru geldi

Garanti BBVA’nın, Ekonomist Dergisi ve Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) iş birliğiyle bu sene 13. kez düzenlediği Türkiye’nin Kadın Girişimcisi Yarışması, her yıl olduğu gibi 2019’da da kadın girişimcilerden büyük ilgi gördü.

Her geçen yıl ilginin daha da arttığı Türkiye’nin Kadın Girişimcisi Yarışması’na bugüne kadar yaklaşık 39 bin kişi başvurdu. Bu sene de ağırlıklı olarak teknoloji, imalat ve tarım sektörlerinde faaliyet gösteren kadın girişimcilerden başvurular geldi.

Jüri dört kategoride birincileri seçti 

İş hayatında fark yaratan başarı hikâyelerini tüm Türkiye ile paylaşacak girişimcileri buluşturan Türkiye’nin Kadın Girişimcisi Yarışması’nın jüri toplantısı 31 Ekim’de gerçekleşti. Garanti BBVA Genel Müdür Yardımcısı Cemal Onaran, KAGİDER Yönetim Kurulu Başkanı Emine Erdem, Ekonomist Dergisi Yayın Yönetmeni Talat Yeşiloğlu, Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Şirin Karadeniz, Dünya Gazetesi İmtiyaz Sahibi Hakan Güldağ, Garanti BBVA Yönetim Kurulu Bağımsız Üyesi Sema Yurdum, 2017 yılında Türkiye’nin Kadın Girişimcisi seçilen HighGenic’in Kurucusu Sevginar Baştekin ve 2018 yılında Türkiye’nin Kadın Girişimcisi seçilen Reeder’ın Kurucusu Sezen Sungur Saral’dan oluşan jüri tarafından 4 ayrı kategoride birinciler belirlendi.

28 Kasım’da açıklanacak

“Türkiye’nin Kadın Girişimcisi”, “Gelecek Vaat Eden Kadın Girişimci”, “Yöresinde Fark Yaratan Kadın Girişimci” ve “Türkiye’nin Kadın Sosyal Girişimcisi” kategorilerinin kazananları, 28 Kasım’da Hilton İstanbul Bomonti’de gerçekleşecek ödül töreni ile açıklanacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>