Türkiye’nin Otomobili’nde son durum

0

TOGG CEO’su projedeki son durumu anlattı

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) CEO’su Gürcan Karakaş, Sabancı Üniversitesinde düzenlenen “Otomotivin Geleceği Tasarım Yarışması”nın ödül töreninde “Türkiye’nin Otomobili Projesi ve Otomotiv Ekosisteminin Dönüşümü” başlıklı bir sunum gerçekleştirdi. Gürcan Karakaş Türkiye’nin Otomobili projesindeki son durumu anlattı. Karakaş’ın verdiği bilgiye göre, otomobil, yeni nesil doğuştan elektrikli, otonom sürüş seviyesi 3’e hazır, bağlantılı ve internete uyumluluk olarak doğuştan itibaren planlı, akıllı bir cihaz olacak.

2022’ye kadar plan hazır

Projede bütün hesapların uzun vadeli yapıldığını ifade eden Karakaş, “‘Türkiye’nin otomobili’nde 2022 yılında piyasaya çıkana kadar, her hafta, her ay ne yapacağımızı programladık” diyerek görüşlerini açıkladı.

Otomobil üçüncü yaşam alanı

Karakaş, bütün teknolojik değişimlerin otomobili ev ve iş yerinden sonra üçüncü yaşam alanına dönüştürdüğünü vurgulayarak, “Sektördeki dönüşümün neden olduğu rekabetin temelinde de bu üçüncü yaşam alanının paylaşılması var. Google, Apple  ve Amazon’un bu konulara ilgisinin nedeni de işte bu alan.” dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>