Türkler Las Vegas’ta

0

CES 2020 kapsamında Las Vegas’a gittik ve en yeni teknolojilere yakından baktık. Burada yeni teknolojiler dışında dikkatimiz çeken bir nokta daha oldu; Türk girişimciler. Türklerin Las Vegas’ta neler yaptığına bu videoda yakından bakıyoruz. 

Türk girişimciler Las Vegas’ta ne yapıyor?

Las Vegas’ta mikrofonlarımızı Türklere uzattık ve orada neler yaptıklarını kendilerinden dinledik.

Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan sizleri video ile baş başa bırakalım. İyi seyirler…  

Girişimler için Las Vegas

Girişim dünyasının merkezi San Francisco gibi görünse de Las Vegas da girişimciler için önemli fırsatlara sahip. Videomuzdaki girişimcilerin de anlattığı gibi Silikon Vadisi, doğru girişim ve doğru aşama kısmında girişimcilere geri dönüş sağlıyor. Las Vegas’ta durum biraz daha farklı. Bunların başında Nevada eyaletinin vergi almaması geliyor. Ayrıca Las Vegas‘ta giderlerin düşük olması da önemli bir faktör. Bu özellikle iyi bir yatırım alana kadar girişimcinin hayatını kolaylaştırıyor. Vegas’ta daha düşük maliyetlerle Amerika pazarına erişim sağlanıyor. Ayrıca kişilerle bağlantı kurmak da Las Vegas’ta biraz daha kolay. Silikon Vadisi’nde ya da Kaliforniya’nın diğer bölgelerinde daha fazla sermaye olsa bile beklenen aşamaya gelene kadar ilk müşterileri bulmak Las Vegas’ta bulmak çok daha kolay.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>