TÜRKSAT’ın Dijital Fikir Maratonu

0

Maraton lisans ve yüksek lisans öğrencilerine açık olacak

TÜRKSAT, e-Devlet ile e-Dönüşüm’de uygulanabilir, sürdürülebilir, teknoloji  fikirlerinin geliştirilmesi  Dijital Türkiye Fikir Maratonu düzenliyor.  

Üniversite öğrencileri yarışacak

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi’nin himayesinde gerçekleştirilecek  maraton ile uygulanabilir, sürdürülebilir, teknoloji odaklı fikirlerin geliştirilmesini  sağlayacak projelerin ortaya konması amaçlanıyor. Üniversite öğrencilerine açık yapılacak yarışmayla gençlerin, e-devlet hizmet tasarım süreçlerini ve teknik altyapısını kavrayabilmeleri hedefleniyor.

Başvurular 1 Aralık’a kadar

Dijital Türkiye Fikir Maratonu’na, lisans ve yüksek lisans bölümlerinde eğitim gören öğrenciler, 1 Aralık’a kadar en az 3 en fazla 5 kişiyle oluşturdukları takımlarla https://fikirmaratonu.turksat.com.tr adresinden başvurabilecek. En yüksek puanı alan 12 takım 14 Aralık’ta Teknopark Ankara’daki finalde kozlarını paylaşacak. Yarışmada ilk üçe giren ekibe sırasıyla 15 bin,10 bin ve 5 bin TL ödül verilecek.

 
 
 

Kerem Fındık

Yaklaşık 14 yıllık dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyorum. Okuma, araştırma ve yazmayı seviyorum. Girişimcilik ve yeni teknolojiler ilgilendiğim alanların başında yer alıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>