Tweetstorm mobil cihazlarda görüldü

0

Twitter’ın Eylül ayında gizlice test etmeye başladığı bilinen yeni özelliği, Tweetstorm, Twitter’ın mobil uygulamasının alpha ve beta versiyonlarında yer aldı.

Uzun mesajlara kapı açılıyor

Tweetstorm, Twitter’ın 280 karakterden uzun tweet atmak isteyenler için mesajı birkaç tweet’e bölmelerini sağlayan yeni bir özellik. Kullanıcılar bugüne kadar bu özelliği, ilk tweet’e cevap veren devam tweet’leri ile organize ediyorlardı. 

Ancak özellikle uzun açıklamalar yapmak durumunda kalan kurumlar veya politikacılar için takibi zor bir karmaşa yaratan bu yöntem şimdi Twitter’ın yeni özelliği sayesinde hem organizasyonu hem de okurlar açısından takibi kolay bir görünüme kavuşacak.

Android ve iOS uygulamaların alpha ve beta versiyonlarında görülen yeni özelliğin kesin olarak yayına girip girmeyeceği kesin değil ancak beta versiyonuna kadar ilerlemiş olması, uygulamaların sonraki güncellemelerinde bu özelliğin halka açılma ihtimalinin yüksek olduğunu gösteriyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>