Techinside Google News
Techinside Google News

Twitch, Güney Kore’de kapatılıyor

Dünyanın popüler canlı yayın platformu Twitch, 2024 yılının Şubat ayında Güney Kore'deki faaliyetlerini durduracağını duyurdu.

Dünya genelinde milyonlarca kullanıcısıyla popüler olan canlı yayın platformu Twitch, Güney Kore’de yüksek işletme maliyetleri nedeniyle faaliyetlerini durdurma kararı aldığını duyurdu. Şirketin CEO’su, Kore pazarındaki işletme maliyetlerinin “engelleyici derecede pahalı” olduğunu belirterek, yapılan çeşitli maliyet azaltma çabalarına rağmen istenilen düzeye ulaşılamadığını açıkladı.

CEO Clancy, maliyetleri düşürmek için gerçekleştirilen önlemler arasında eşler arası yayın denemeleri ve video kalitesinin 720p ile sınırlandırılmasını örnek gösterdi. Ancak bu çabaların yeterli olmadığını vurgulayarak, “Twitch Kore’de önemli bir zararla faaliyet gösteriyor ve ne yazık ki işimizin bu ülkede daha sürdürülebilir bir şekilde yürütülmesi için ileriye dönük bir yol yok” dedi.

- Advertisement -
Twitch Güney Kore'

Clancy, Twitch’in Güney Kore’den çekilme kararının, şirketin genel durumunu yansıtmadığını belirtti. Kore’nin “benzersiz bir durum” olduğunu ve işletme maliyetlerinin diğer ülkelere göre önemli ölçüde yüksek olduğunu ifade etti. Ayrıca, kapanma kararının etkilenen yayıncılara destek sağlamak adına, geçiş yapacakları rakip yayın hizmetleriyle iletişime geçerek yardımcı olacaklarını da ekledi.

Güney Kore, League of Legends ve DOTA 2 gibi rekabetçi oyunlar için en yetenekli ve popüler takımları bünyesinde barındırmasıyla bilinirken, Twitch’in bu pazardan çekilmesinin eSpor endüstrisi üzerinde büyük bir etki yaratması bekleniyor. Twitch CEO’su, kapanma kararının bölgedeki eSpor topluluğunu nasıl etkileyeceğini değerlendirirken, şirketin küresel stratejileri çerçevesinde bu adımın zorunlu olduğunu belirtti.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:27:42

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir