Twitch, internet televizyonu olmaya hazırlanıyor

0

Canlı video oyunu yayınlarıyla büyük kullanıcı kitlesine ulaşan Twitch, sadece bir video oyun videoları mecrası olarak kalmamaya kararlı görünüyor. Ünlü internet servisi şimdi komedi, müzik, tiyatro, ses sanatları ve sihirbazlık kanalları açmaya hazırlanıyor.

Bu hamleyle birlikte canlı video yayın servisi artık tam anlamıyla bir internet televizyonuna dönüşmüş olacak. Şirket şimdiden bu yeni kanallarda yayın yapmak isteyecek yetenekli insanların da peşine düşmüş durumda. Ayrıca canı yayın servisinin bu kararı almasında, farklı alanlarda yayın yapmak istediğini bildiren çok sayıda kullanıcının baskısının da etkili olduğu vurgulanıyor.

Kanal açmak isteyen yetenekli yayıncıların başvurusu için, yayın yapmak istedikleri konu hakkında en az 4 saatlik bir video kaydıyla Twitch’e başvurmaları gerekiyor. Ancak ön eleme için bu dört saatlik video içinden 5 dakikalık bir klip hazırlamaları isteniyor. Ön elemeyi geçen yeteneklerin uzun videoları incelemeye alınacak ve böylece kendilerine yeni kanalları teslim edilecek.

Video servisi bunun bir yetenek şovu olduğunu ve bir yarışma olmadığının da altını çiziyor. Dolayısıyla birinci olmak, dereceye girmek gerekmiyor. Yeni hamlesi ile birlikte Twitch markası da artık sadece video oyunları ile anılan bir kanal olmaktan çıkacak. Talk-şovlar, tiyatro oyunları, sanatsal performanslar, canlı müzik yayınları ile milyonlarca insanı daha kendine çekecek olan video servisinin YouTube’a en büyük rakip olması da bekleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>