Twitch oyun veritabanını genişletecek

0

Twitch oyun

Twitch oyun veri tabanını genişletmek için IGDB’yi satın aldı. Böylelikle Twitch, oyunculara daha tutarlı önerilerde bulunabilecek.

Twitch oyun veritabanı için IGDB ile anlaştı

Dijital teknolojilerde artış ile dünyanın en değerli kaynağı veri haline geldi. Gerek üretim gerekse hizmet sektöründe faaliyet gösteren şirketler, artık müşterilerinin verilerine göre hareket etmek zorunda.

Dünyanın en büyük elektronik spor ve video oyunu odaklı canlı görüntü akışı platformu Twitch, veri odaklı yeni bir adım attı. Twitch, oyun sektöründeki birçok veriyi elinde bulunduran Internet Games Database’i satın aldı. BU satın alma ile Twitch, elindeki oyun veritabanını genişletmeyi hedefliyor.

Veritabanındaki genişlemeyle, Twitch, kullanıcıların aradıklarını daha kolay bulmasını sağlayacak. Ayrıca Twitch’te yapılan aramalar daha hızlı hale gelecek ve kullanıcılara isteklerini göz önünde bulunduran öneriler sunulabilecek.

Twitch’in IGDB’yi satın almak için ne kadarlık bir ödeme yaptığına dair bilgi ise henüz paylaşılmadı.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>