Twitch veri ihlali için açıklama yaptı

0

Twitch veri ihlali

Twitch veri ihlali ile ilgili kaynak kod konusunda açıklama yaptı. Söz konusu ihlalden etkilenen kullanıcı sayısının az olduğu bildirldi.

Twitch veri ihlali konusunda açıklama yaptı

Amazon’a ait Twitch, canlı yayın e-spor platformunda geçen haftaki veri ihlalinin kaynak kodundaki belgeleri içerdiğini söyledi.Twitch yaptığı açıklamada; kullanıcıların şifrelerine, oturum açma kimlik bilgilerine, tam kredi kartı numaralarına ve banka bilgilerine erişilmediğini veya ihlal sırasında ifşa edilmediğini söyledi.

Video oyuncuları tarafından canlı içerik akışı sırasında kullanıcılarla etkileşim kurmak için kullanılan platform, ihlali sunucu yapılandırma değişikliğindeki bir hataya bağladı. Twitch, olayın yalnızca az sayıda kullanıcıyı etkilediğinden “emin” olduğunu ve doğrudan etkilenen kişilerle iletişim kurduğunu söyledi. Platformun günlük ortalama 30 milyondan fazla ziyaretçisi olduğu düşünüldüğünde, yine de önemli bir kullanıcı kitlesinin bu ihlalden etkilenmiş olabileceğini söyleyebiliriz.

Video Games Chronicle, Twitch’in 2019’dan bu yana en yüksek ücretli video oyunu yayıncılarına ilişkin ayrıntılar da dahil olmak üzere yaklaşık 125 gigabayt verinin sızdırıldığını bildirmişti. Siber güvenlik uzmanı Kevin Beaumont, “Twitch sızıntısı gerçek. Önemli miktarda kişisel veri içeriyor” diye tweet attı. Günlük ortalama 30 milyondan fazla ziyaretçiye sahip çevrimiçi bir e-spor platformu olan Twitch, canlı içerik akışı sırasında kullanıcılarla etkileşime girdikleri müzisyenler ve video oyuncuları arasında giderek daha popüler hale geldi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>