Twitch yapay zekalı takibe başlıyor

0

Twitch veri ihlali

Twitch yayıncıları artık kanallarındaki canlı yayınlar sırasında ortalığı terörize eden saldırgan trollere karşı yeni bir önlem aracına sahip olacak.

Trollere çözüm yapay zeka

Amazon’un güçlü yapay zeka servisi artık yine Amazon’un sahip olduğu Twitch’deki yayıncıları ve izleyicileri saldırgan troller’den koruyacak.

Yeni yapay zeka aracıyla, daha önce kanalda banlanmış ancak başka kimliklerle kanalın canlı yayınlarını izlediği tespit edilen veya böyle bir kullanıcı olduğu şüphesi yaratan izleyiciler yapay zeka tarafından işaretlenecek.

Bu işaret bayraklarını gören yayın sahibi ise bu kişilerin mesaj atmasını engelleyebilecek veya saldırgan hareketler yapıp yapmadığını gözlemek için izlemeye alabilecek. Ya da tamamen engelleyerek kanaldan çıkarması mümkün olabilecek.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>