Twitter 22 milyon dolar verip muhasebe müdürü transfer etti

1

Twitter, mevcut CFO’sunu (Chief Financial Officer) yeni bir isimle değiştirdiğini duyurdu. Şirket içinde iki görevi yürüten ve aynı zamanda COO olarak görev yapan Anthony Noto, CFO görevini yeni transfer edilen Ned Segal’a bıraktı.

Yazılım geliştiricisi Intuit’in yöneticisi olan ve buraya da yatırım bankası Goldman Sachs’tan transfer olan Ned Segal’ın Twitter’a geçmek için 22 milyon dolar değerinde hisse senedi ve performans bonusu almak üzere anlaştığı da açıklandı.

Segal yıllık 500 bin dolarlık maaşının yanında, 5 yıllık çalışmasının sonunda 22 milyon dolarlık bonusunu da alacak. Segal ayrıca, Ağustos ayında işe girişi sırasında, gerekli taşınma ve transfer işlemleri için de 300 bin dolarlık ayrı bir bonus alacak. 

Bu transferin duyurulmasının ardından Twitter’ın hisselerinde %3 artış olması da yatırımcıların yeni ismin şirketin gelirlerine yapacağına katkıya inandığının işareti olarak kabul edildi.

Yorumlar

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>