Twitter, ABD hükumetini dava ediyor

0

Twitter, Trump yönetiminden gelen baskılar nedeniyle hükumeti dava etme kararı aldı.

ABD hükumetinin, Trump karşıtı hesapların kimlik bilgilerini talep ettiğini ve bu konuda Twitter’a baskı uyguladığını dile getiren Twitter, konuyu mahkemede çözecek.

Twitter’ı çok yoğun olarak kullanan ABD Başkanı Trump, doğal olarak bu mecrada çok sayıda muhalife de sahip. Muhaliflerin Twitter’da Trump’a karşı sert söylemler geliştirmeleri de Başkan Trump’ı sinirlendiriyor. Ardından ABD güvenlik kurumlarının Trump’ın emri ile Twitter’dan belli kişilerin hesap bilgilerini talep etmeleri Twitter’ı zor durumda bırakıyor.

ABD anayasasına göre, ifade özgürlüğü içinde yorum yapan kişilerin kimlik bilgilerini gizli tutma hakkına sahip olduklarını hatırlatan ve anayasaya karşı gelerek, bu kişilerin gizli bilgilerini güvenlik kurumlarına teslim etmelerinin suç olacağını hatırlatan Twitter, artık kendisini korumak için mahkemeden alacağı kararı zırh olarak kullanacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>