Twitter Bitcoin ile ödeme yapabilir

0

Twitter Bitcoin

Twitter Bitcoin ile ödeme yapma sürecine geçiş yapabilir. Özellikle de çalışan ve kurumsal harcamalarının Bitcoin ile yapılabileceği belirtiliyor.

Twitter Bitcoin ile ödeme sistemine geçiş yapıyor

Twitter’ın kurucu ismi Jack Dorsey, kripto para piyasasına olan yakınlığıyla biliniyor. Dorsey, özellikle de Bitcoin’e yatırım yapan ünlü girişimciler arasında yer alıyor.

Twitter’ın finanstan sorumlu ismi Ned Segal tarafından yapılan açıklamada ise şirketin ödemelerinin Bİtcoin’le yapılması konusunda çalışmalar yapıldığı bildirildi. Twitter uzun vadede çalışanları ve ticari ortaklığı bulunan şirketler için Bitcoin ile ödeme yapmayı hedefliyor.

Daha önce Tesla, PayPal ve Mastercard tarafından bu yöndeki talep dikkat çekmişti. Twitter da kripto para piyasasına ilgisiyle dikkat çeken dördüncü teknoloji şirketi oldu. Ayrıca Bitcoin’in hızlı yükselişi devam ederken, Twitter gibi dev bir şirketten böyle bir adım gelmiş olması da piyasanın geleceği için umut verici oldu. 2021 yılında, kripto para piyasası için birçok yönde değişim yaşanacak gibi görünüyor. Değer artışıyla birlikte, yatırımcı ve kullanıcı şirket sayısında artış görebiliriz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>