Twitter bookmark özelliği hazırlıyor

0

Mikro blog servisi Twitter, ilk günden beri kullanıcılarının talep ettiği bookmark özelliğini nihayet yayına açmaya hazırlanıyor. 

Kullanıcıların daha sonradan kolayca erişmek istedikleri tweet’leri işaretlemelerini kolaylaştıracak olan bookmark özelliği bu tweet’lerin #SaveforLater hashtag’i ile saklanmasını mümkün kılacak. Mevcut sistemde kullanıcılar tweet’leri saklamak için favorilerine almak durumunda kalıyor ancak bu işlem takipçileri tarafından da görülebiliyor. #SaveforLater özelliği ise, tweet’leri dışarıdan görünmeyecek şekilde, daha sonra incelemek için saklamaya mümkün verecek.

Twitter’ın testinden bir video görüntüsü paylaşan test kullanıcısının tweet’i ise yeni özelliğin nasıl kullanıldığını gösteriyor. Buna göre, kullanıcı daha sonra incelemek istediği tweet için menüden “add to bookmark” seçeneğini tıklıyor ve seçtiği tweet kullanıcının “bookmark” tabında saklanıyor.

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>