Twitter “bookmark” özelliğini teste başladı

0

Mikroblog servisi Twitter, kullanıcıların çok işine yarayacak yeni bir özelliği test etmeye başladı. Twitter’ın #saveforlater olarak tanımladığı ve bookmarks ismini verdiği özelliği sayesinde kullanıcılar beğendikleri Tweet’leri daha sonra tekrar incelemek veya cevap yazmak için Bookmarks sekmesinde saklayabilecekler. 

Favoriler’den farkı nedir?

Ancak Twitter’da halihazırda favoriler sekmesi de aynı işleve sahip olduğu için Bookmarks özelliği biraz karışıklık yaratabilir. Twitter henüz Bookmarks hakkında detaylı açıklama yapmış değil ancak kullanıcı bir tweet’i favorilerine aldığında bu başka kullanıcılar tarafından görülebilirken, Bookmarks’ın sadece kullanıcının görebileceği tweetlerden oluşacağı düşünülüyor.

Böylece kullanıcılar ileride incelemek, cevap vermek veya arşivlemek istediği ama başkaları tarafından görülmesini de istemediği tweet’leri Bookmarks klasöründe saklayabilecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>