Twitter gizlilik merkezi kuruyor

0

Twitter gizlilik merkezi ile kullanıcı verilerini koruma politikasını değiştiriyor. Twitter, verileri korumaya hem daha fazla önem verecek hem de bunu kullanıcılarla paylaşacak.

Twitter gizlilik merkezi açılacak

Daha önce Twitter’ın adı yanlışlıkla da olsa bazı gizlilik ihlalleriyle gündeme gelmişti. Yaşanan bu olayların ardından Twitter, yeni bir politika izlemeye hazırlanıyor.

Twitter, yeni bir gizlilik merkezi kuracağını ve buradaki faaliyetleri hakkında kullanıcıları bilgilendireceğini duyurdu. 1 0cak 2020’de başlayacak olan gizlilik merkeziden hem bireysel kullanıcıların hem de şirketlerin verilerinin daha sıkı bir şekilde korunacağı belirtildi.

Temel olarak bu gizlilik merkezinde hesap verilerini korumaya yönelik yeni adımların atılacağı belirtildi. Ayrıca yapılacak olan yeni güvenlik güncellemeleriyle ilgili kullanıcılara bu merkez aracılığıyla bilgi verilecek.

Özellikle e-posta adresleri, telefon numaraları gibi kişisel veriler, Twitter tarafından korumaya alınacak. Kullanıcıların kişisel verilerinin reklam şirketlerinin eline geçmemesine yönelik de ek güvenlik önlemleri alınacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>