Twitter güvenlik ekibi şirketten ayrıldı

0

Twitter güvenlik ekibi

Yaptığı açıklamayla Twitter güvenlik ekibi liderinin şirketten ayrıldığını açıkladı. Dorsey’in ardından Twitter’da yönetimsel değişiklik de yapılıyor.

Twitter güvenlik ekibinde ayrılık

Twitter yaptığı açıklamada, güvenlik şefinin artık şirkette olmadığını ve bilgi güvenliği şefinin önümüzdeki haftalarda şirrketten ayrılacağını söyledi.

Bu değişiklik, Twitter’ın kurucu ortağı Jack Dorsey’in Kasım ayında CEO görevinden istifa etmesi ve yönetimi o zamandan beri sosyal medya şirketinin liderlik yapısını yeniden organize eden üst düzey yardımcısı Parag Agrawal’a devretmesinin ardından geldi.

Daha yaygın olarak “Mudge” olarak bilinen ünlü bir bilgisayar korsanı olan Peiter Zatko, Twitter’ın milyarder Bill Gates ve Tesla CEO’su Elon Musk dahil olmak üzere halka açık kişiler için doğrulanmış hesaplardan tweet atmasına izin veren bir güvenlik ihlali yaşadıktan sonra 2020’de güvenlik başkanlığına atandı. New York Times, Zatko’nun ayrılışını ve Rinki Sethi’nin yakında CISO olarak ayrılacağını bildirdi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>