Twitter hacker’ların hesabını kapattı

0

Twitter, Türkiye’yi de yakından ilgilendiren çok ilginç bir uygulamaya imza attı. Seçime hazırlanan ABD’de Demokrat Parti’nin hesaplarını kıran ve buldukları belgeleri açıklayan hacker’ların hesapları “geçici” olarak kapatıldı.

Guccifer 2 isimli hesaptan yayınlanan dosyalarda başkan adayı Hillary Clinton’ın üyesi olduğu Demokrat Parti’ye dair belgeler, yazışmalar, bağışlar ve diğer mali detaylar yer alıyordu. Olay üzerine hesabı kapatan Twitter ise, “çifte standardı” ile dikkat çekti.

Herhangi bir mahkeme kararı beklemeksizin hesabı kapatan Twitter’ın, benzer şekilde Türkiye devletine dair gizli belgeleri çalarak Twitter’dan açıklayan Fuatavni hesabına dair şikayetleri görmezden gelmesi veya mahkeme kararı istemesi ise Türkiye’de gündem maddesi olabilir.

FBI istedi Twitter kapattı

Kapatma kararının, FBI tarafından yapılan, saldırganların Rusya kaynaklı olabileceği uyarısından sonra gelmesi de dikkat çekiyor. Twitter, ifade özgürlüğünü kısıtladığını ve insanların gerçekleri öğrenme hakkını engellediğini dile getiren ağır eleştirilere rağmen, Guccifer 2 hesabını kapatmaktan çekinmediği çok önemli bir detay. Sosyal medya servisinin Benzer mağduriyetler yaşayan başka kurumların şikayetlerini “ifade özgürlüğü/ haber özgürlüğü” bahanesiyle savuşturduğu da biliniyor.

Enter a focus keyword to calculate the SEO score

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>