Twitter hesap onayı hızla yaygınlaşıyor

0

Çok değil birkaç ay içinde Twitter hesap onayı yapılmamış hesaplar sadece bot’lar ve yumurta kullanıcılardan ibaret olabilir. Geçtiğimiz hafta çarşamba günü resmen yayınlanan güncelleme ile birlikte, tüm kullanıcılar Twitter hesap onayı için başvurabilir hale gelmişti. Milyonlarca aktif kullanıcının bulunduğu bir platformda böylesi bir duyuru, aylarca onay sırası beklemek anlamına geliyor. Ne var ki Twitter da kendi kaynaklarını başvurulara daha hızlı onay verecek şekilde çeki düzen vermiş görünüyor.

TNW’den Matt Navarra’nın araştırmaları, Twitter hesap onayı tüm kullanıcılara açıldıktan sonra günlük hesap onaylarının neredeyse iki katına çıktığını gösteriyor. Twitter’da onaylanmış hesapların tamamını takip eden, @Verified adında bir hesap bulunuyor. Bu hesap an itibarıyla yaklaşık 190 bin kullanıcıyı takip ediyor. Diğer bir deyişle, Twitter’da şu an 190 bini aşkın onaylanmış hesap bulunuyor. Bu hesabın aktivitelerini TwitterCounter adlı servis ile denetleyen Navarra, 2016 yılı içinde toplam 39 bin hesabın onaylandığı sonucuna ulaşmış. Son üç ayda ortalama günlük 140 kullanıcıya Twitter hesap onayı verilmiş.

Rehber: Twitter hesap onaylatma nasıl yapılır?

Buna karşın, Haziran 2016 ile Temmuz 2016 verileri kıyaslandığında, günlük onaylanan hesap sayısında iki katı aşkın bir artış gözleniyor. Haziranda günde 106 hesap onaylanmış durumda ve bu aylık 3165 kullanıcıya denk geliyor. Temmuz ayında ise günlük ortalama 219’a sıçramış. Üstelik hesap onayı neredeyse ayın ortasında açılmasına karşın bu yükseliş gerçekleşiyor.

Kısacası, Twitter artık her gün çok daha fazla hesabı onaylanmış hale getiriyor. Elbette şunu da unutmamak gerekiyor; günde 219 hesap demek, Twitter’ın toplam aylık aktif kullanıcı kitlesinin neredeyse milyonda birine denk geliyor. Yani bu vites daha da yükselmezse, onaylanmış hesap sırası bir ömür devam edecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>