Twitter kullanıcı sayısı ile rekor kırdı

0

Twitter kullanıcı sayısı

Salgın döneminde Twitter kullanıcı sayısı ile rekor kırmayı başardı. Birçok ülkede kullanıcıların internette geçirdiği vakitte yaşanan artış, bunda büyük bir paya sahip oldu.

Twitter kullanıcı sayısı ile gelir artışı yaşıyor

Diğer sosyal medya platformlarına kıyasla gelir sağlama politikasında biraz daha geride olan Twitter, salgın döneminde büyümeyi başardı. Şirketin günlük aktif kullanıcı sayısında önemli derecede bir artış yaşandı.

Özellikle koronavirüs nedeniyle birçok ülkede vatandaşların evde kalmaları ve internette daha fazla vakit geçirmeleri bu artışta önemli bir paya sahip oldu. Twitter’ın gelir sağladığı kullanıcı sayısı geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 24 artış gösterdi ve 166 milyona ulaştı. Böylelikle Twitter, kendisi için tüm zamanların rekorunu kırmış oldu.

Kullanıcı sayısında yaşan artış, Twitter’ın gelirlerine de olumlu yansıdı. Yüzde 3 ile beklentilerin üzerinde büyüme gösteren Twitter, 808 milyon dolar gelir elde etti. Ancak salgın döneminde artan maliyetler Amazon’da olduğu gibi Twitter’ı da etkiledi. Twitter bu dönemde 8.4 milyon dolarlık faaliyet zararı bildirdi. Karantina tedbirleri hafifletildiğinde, Twitter’ın büyümesinin durgun hale geleceği tahmin ediliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>