Twitter kullanıcı verilerini satacak

0

Twitter kullanıcı verileri

Twitter kullanıcı verilerini satarak, kendisine yeni bir gelir ağı oluşturacak. Böylelikle reklam verenler, kullanıcılara özel spesifik reklamlar sunabilecek.

Twitter kullanıcı verilerini paylaşacak

Diğer sosyal medya platformlarıyla kıyaslandığında Twwitter reklam konusunda çok daha geride kalıyor. Kullanıcıların Twitter reklamlarına ilgi göstermemesi, platformu gelir anlamında zor durumda bırakıyor.

Ayrıca reklam verenler Twitter reklamlarından genellikle zarar ediyor ve bekledikleri etkileşimleri alamıyorlar. Twitter bu konuda kararlı bir adım atmaya hazırlanıyor.

Twitter, kullanıcı verilerini iş ortaklarıyla paylaşarak reklam verenlerin spesifik reklamlar sunmasını sağlayacak. Böylelikle de kendisine daha iyi bir gelir ağı oluşturmuş olacak. Ancak bu kullanıcı verileri paylaşımı, kullanıcı isteğine bağlı olacak. Yani aslında Facebook ve Instagram’ın gizli bir şekilde yürüttüğü reklam stratejisini Twitter kullanıcı iznine bağlı bir şekilde ilerletecek.

Koronavirüs salgını etkisiyle de son dönemde kullanıcı sayısı artan Twitter’ın, sunucu tarafındaki masrafları da artış gösteriyor. Ancak Twtitter’ın reklamlardan istediği geliri elde edememesi, platformu ekonomik olarak zor durumda bırakıyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>