Twitter mobil reklam birimini satıyor

0

Twitter mobil reklam

Twitter mobil reklam birimi MoPub’ı satıyor. Bu satışın yaklaşık 1 milyar dolar karşılığında AppLovin Corp’a yapılacağı vurgulandı.

Twitter mobil reklam birimini satacağını açıkladı

Twitter yaptığı açıklamada, mobil reklam şirketi MoPub’u AppLovin Corp’a 1.05 milyar DOLAR nakit karşılığında satmayı kabul ettiğini açıkladı. Çünkü mikroblog platformunun kendi uygulamasında ve web sitesinde reklam vermeye daha fazla odaklanmaya çalıştığı belirtildi.

2020’de Twitter için yıllık yaklaşık 188 milyon dolar gelir elde eden MoPub, şirketlerin Google DoubleClick’e benzer şekilde reklam envanterini gerçek zamanlı olarak izlemesine olanak tanıyor. Twitter’ın CFO’su Ned Segal, “MoPub’ın satışı, web sitemizdeki ve uygulamalarımızdaki reklamların muazzam potansiyeline yönelik çabalarımızı daha fazla odaklama konumuna getiriyor” dedi.

Twitter, 2023’te gelirini ikiye katlayarak 7.5 milyar dolara çıkarma hedefine ulaşmak için yeni ürün ve özelliklerin geliştirilmesini hızlandırarak ana işine odaklanacağını söyledi.

MoPub anlaşması, Apple’ın sosyal medya platformları ve mobil oyun geliştiricileri de dahil olmak üzere dijital reklam verenlerin Apple mobil cihazlarındaki kullanıcıları izlemesini zorlaştırmak için iPhone’lara ve iPad’lere güç sağlayan mobil işletim sistemini güncellemesinden aylar sonra geldi. Twitter CEO’su Jack Dorsey, satışın Twitter’ın “onu uzun vadeli büyüme için uygun hale getiren temel ürünlere” yatırım yapmasına izin vereceğini söyledi. Sosyal medya şirketi MoPub’u 2013 yılında yaklaşık 350 milyon dolara satın aldı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>